www.mardinnethaber.com
Eri’den Yeni Eğitim ve Öğretim yılı mesajı
15.09.2018 12:33 Mardin Nethaber

 

 

     AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılışı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İl Başkanı Eri mesajında, “Ülkemizin bekasını şekillendirecek olan çocuklarımızın gelişimi için büyük önem arz eden yeni bir eğitim öğretim yılına daha girmiş olmanın gururu içerisindeyiz. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması noktasında en çok katkıyı sunan eğitim vazgeçilmezlerimizin başında yer almaktadır. Bu açıdan millet olarak eğitime her zamankinden daha fazla önem vererek bu faydalı süreci çok iyi değerlendirmemiz gerekir. Öğrencilerimiz tatil rehavetini artık bir kenara bırakarak, akıl ve zekalarını çok değerli eğitimcilerimizin sunacağı bilgilere odaklamaları gerekir. Çünkü üç aylık tatil sürecinde yeterince gezip dinlendiğinize inanıyorum. Bundan sonraki süreci derslerinize konsantre olmuş bir şekilde geçirmeniz geleceğiniz açısından çok önemlidir”.
AK Parti’nin eğitime ayırmış olduğu yatırımın en yüksek seviyelerde olduğunu dile getiren İl Başkanı Eri, “Bir öğrencinin eğitimi konusunda önünde engel olabilecek her türlü merhaleyi ortadan kaldıran AK Parti, eğitimin gelişimi için de elinden gelen her çabayı sarfetti. 2002 yılından beri Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayanı gerçekleştirerek, eğitime ayrılan bütçeyi en yüksek seviyeye ulaştırdı. 2002 yılında eğitime ayrılan bütçe 10 milyar TL civarında iken, şimdi bu bütçe daha da katlanarak 150 milyar TL’nin de üstünde bir bütçe payına ulaştırıldı. Kitapların sıraların üzerinde olması, katsayı probleminin ortadan kaldırılması, Kürtçe dersinin seçmeli ders olarak verilmesi, yapılan sayısız yeni dersliklerle AK Parti eğitimde çığır açtı diyebiliriz. Bu duygularla yeni eğitim öğretim yılının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com