www.mardinnethaber.com
Marmara Mardinliler Derneğinden Muhteşem Gece
13.09.2018 16:56 Mardin Nethaber

Merkezi Derince’de bulunan Marmara Mardinliler Derneği Başkanlığı tarafından düzenlenen geceye her kesimden Mardinli katıldı.

Marmara bölgesinde bulunan Mardinlilerin bir araya gelerek kurdukları Marmara Mardinliler Derneği tarafından Derince’de düzenlenen dayanışma gecesine hemşerilerimiz olan sanat, siyaset ve iş dünyasından renkli simalar hazır bulundu.

Derince’de bulunan Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde düzenlenen dayanışma gecenin ev sahipliğini Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Ekrem Güneri ve yönetim kurulu üyeleri yaptı. Dayanışma gecesinde unutulmayan anlar ve paylaşımlar yaşandı.

Programın açılış konuşmasında birlik ve beraberlik mesajlarına yer veren Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Ekrem Güner, son dönemlerde en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduklarını belirterek, bizde ihtiyaç duyulan bu birlik ve beraberliğe katkıda bulunmak amacıyla böyle bir gece düzenledik. Mardinli hemşerilerimiz olan Kocaeli AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a bu özel geceye katkılarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise yaptığı konuşmada Marmara Mardinliler Derneği, Derincemiz de her zaman birlik ve beraberliğin temsilcisi olmuştur. Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sivil Toplum Kuruluşlarımızın yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı hemşerimiz Abdullah Eryarsoy da yaptığı konuşmada, ''Bende bir Mardinli kardeşiniz olarak bu gecede emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Umarım bu geceler daim olur ve birlik beraberliğimiz sonsuza dek devam eder” ifadelerini kullandı.

Programa katılan katılımcılara unutamayacakları bir geceyi yaşatan sanatçı hemşerilerimiz olan Mahmut Mardinli, Hasan Çuha, Erdal Bağcı ve Mine Kaya seslendikleri Mardin’e ait yöresel eserlerle geceye renk kattı. Katılımcılara program boyunca Mardin’e has yöresel ikramlarda bulunuldu.

Marmara Mardinliler Derneği tarafından düzenlenen dayanışma gecesine AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mardinli Abdullah Eryarsoy, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Gültekin Gürüm, Ticaret İl Müdürü Mardinli Veysi Uzunkaya, Derince Kent Konseyi Başkanı Mardinli Hasan Malo, Ak Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin ve Koceeli’de bulunan Mardinli iş adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Haber : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com