www.mardinnethaber.com
Mardinli gençler İzmit’e hayran kaldı
11.09.2018 12:24 Mardin Nethaber

 

 

       İzmit Belediye başkanı Nevzat Doğan, Mardin’in Kızıltepe ilçesinden gelen 100 genci ilçede misafir etti. İzmit’te kaldıkları süre boyunca çeşitli etkinliklere katılıp şehrin önemli yerlerini gezen gençler, “İzmit çok güzel bir şehir. Bizleri en iyi şe-kilde ağırlayan Belediye Başkanımız Nevzat Doğan ve ekibine ne kadar teşek-kür etsek azdır” dediler.
Mardin Kızıltepe’den gelen yaklaşık 100 genç, Tur İzmit etkinliği kapsa-mında Tarih Koridorunda bulunan Karaburç, Orhan Camii, Akçakoca Osmanlı Meydanı, Dere Cami, Süleyman Paşa Hamamı, Sırrıpaşa Konağı, Elbey-oğlu Konağı, Pembe Köşk, Yumurtacı Camii, Kapan-ca Sokak, Kültür Tepesi, Redif Binası, İmaret Camii, Kasr-ı Hümayun, Paşalar Dairesi, Saat Kulesi ve Atatürk Heykeli’ ni gezidirler.

       İzmit Körfezi manzarasında çaylarını yudumlayan konuk gençler, Genç Girişimciler Merkezi’ni, 3D Yazıcı ve Tasarım Merkeziyle Cephanelik’teki Deprem Müzesi’ni de de ziyaret ettiler. Kızıltepeli gençler, Deprem Müzesi’nden oldukça etkilendiklerinim söylediler.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com