www.mardinnethaber.com
Mardinli Kadınlar Türkiye’yi Tanıyor
11.09.2018 12:22 Mardin Nethaber

 

 

     Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı şehirde yaşayan kadınların gelişimleri, meslek edinmeleri ve mutlu olmaları hedefiyle projelerine can veriyor. Kadınların Türkiye’yi tanımaları için de çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi bir projeyi daha hayata geçirdi. Bu bağlamda Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen GAP Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen “Öğren Kazan Üret Kazan Projesi” kapsamında 6 bölgeye sosyal ve kültürel geziler düzenleniyor. Projenin 2. Tur etabı ise Karadeniz gezileri ile sürdürülürken kadınlar Karadeniz’e uğurlandı.
Kadınlarımız için de çalışıyoruz

       Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde yaptığımız kadın dostu çalışmalar ile beğeni kazanıyoruz” dedi. Yaman, “Büyükşehir Belediyesi görevinin bizlere tevdi edilmesinin akabinde şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın mutluluğunu esas alan işler yapmaya başladık. Birçok farklı çalışmayı hayata geçirerek hemşehrilerimizin istedikleri şehri inşa ettik ve ediyoruz. Diğer yandan dezavantajlı gruplar içinde farkındalık ortaya koyacak projeleri yapıyoruz. Bunlardan birisi de kadınlarımız içindir. İlimizde kadınlarımızın mutlu olması ve gelişmesi için her yönüyle projelerimiz sürmektedir” diye konuştu.
Son olarak kadınları gezilere yolladıklarına vurgu yapan Yaman, “Biz kadınlarımızın gündelik yaşamlarının dışında ülkemizi tanımaları için de planlamalar yaptık.
     

     Bu noktada kadınlarımız için geziler düzenledik. Son olarak “Öğren Kazan Üret Kazan Projesi” ile 240 kadınımızı Karadeniz’e uğurladık. Gezilerimizle kadınlarımızın gittikleri bölgenin kültürel ve sosyal zenginliğini tanımalarını istiyoruz. Ayrıca 60 kişinin istihdam edileceği dikiş ve nakış atölyelerinde üretilen tekstil ürünlerine gezilerden edindikleri folklorik değerlerin de yansıtılmasını hedefliyoruz. Bu tür çalışmalar sürecek” ifadesiyle sözlerine son verdi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com