www.mardinnethaber.com
Çakar, yeniden güven tazeledi.
10.09.2018 19:17 Mardin Nethaber

 

Mardin, Şırnak Veteriner Hekimler Odasının 4. Dönem Olağan Genel Kurulu seçimi yapıldı. İki listeyle girilen seçime bir önceki başkan Veteriner Hekim Muharrem Çakar yeniden güven tazeledi.

173 kayıtlı üyenin bulunduğu Mardin, Şırnak Veteriner Hekimler Odasının 4. Dönem Olağan Genel Kurulu seçiminde 135 seçmen oy kullandı.  Geçerli oy sayısı 133 olarak kabul edilirken, 2 oy geçersiz sayıldı.

Merkez Artuklu ilçesinde bulunan Mardin-Şırnak Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlık binasında yapılan seçimde odaya bağlı veteriner hekimler yoğun katılım sağladı. Mardin-Şırnak Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası yeni yönetimine talip olan Selman Demirel 40 oy alırken, bir önceki başkan Veteriner Hekim Muharrem Çakar 93 delegenin oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Seçim sonrası kürsüye geçerek teşekkür konuşmasını yapan Veteriner Hekim Muharrem Çakar, sağlıklı gıdanın en büyük ve en önemli halkası bizleriz diyerek, son zamanlarda gıda ile ilgili yaşanan sıkıntıların temelinde biz veteriner hekimlere yeteri değerin verilmemesinden kaynaklandığını söyledi.

Konuşmasının devamında Çakar, “Biz Veteriner Hekimleri olarak toplumun bulaşıcı hastalıklardan korunması, güvenilir ve yeterli gıda alabilmeleri için koruyucu hekimleriz. Mezbahanelerden başlayan, oradan da soframıza kadar olan her aşamada görev alan sağlık mesleğin mensurlarıyız. Görev yaparken bazen at sırtında, bazen araçla kötü yollarda uzun mesafeler kat ediyoruz. Bu mesleği icra ederken bazen laboratuarlardan, etten, sütten, kesimden bulaşan hastalık etkenleri ile bazen de insan veya hayvanlar tarafından şiddete maruz kalarak hastalanıyor, yararlanıyor, yaşamımızı kaybediyoruz. Her şeye rağmen ettiğimiz hekimlik yeminini unutmuyor, toplumda hayvan sağlığını ve dolayısıyla insan sağlığını korumak adına fedakârca çalışıyoruz. Ayrıca her türlü fiziksel ve ruhsal sağlık riski altında çalışan veteriner hekimlerin diğer sağlık çalışanlarına getirilen fiili hizmet zammı ve özlük hakları düzenlemesinin dışında tutulması mesleki meslektaşlarımızı üzmekte ve kamuoyu vicdanını yaralamaktadır. Bu eksikliğin de en kısa sürede düzeltilmesini umut ediyoruz.” dedi.

Çakar, “Mardin hayvancılığına ve veteriner hekimlere hizmet etmek için yeniden göreve talip olduk. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Hem mesleki sorunları hem de hayvancılığın sorunlarını gidermek adına katkı sunmaya çalışacağız. Bize destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyoruz. Güzide şehirlerimizden olan Mardinimize ve Şırnağımıza kaldığımız yerden çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik adına gelecek güzel günler adına el ele vermemiz gerekiyor.” ifadelerini de kullandı. 

 

 Haber : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com