www.mardinnethaber.com
65 bin çocuk Yüzmenin keyfini yaşadı
10.09.2018 13:06 Mardin Nethaber

 

 

       Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından iki yıldır devam ettirilen Mahalleme Havuz Geldi Projesi kapsamında bu yıl yaklaşık 65 bin çocuk faydalandı.
Mardin Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Gülerse Şehir Güler sloganı kapsamında iki yıldır sürdürdüğü Mahalleme Havuz Geldi Projesi, bu senede yoğun bir ilgiyle son buldu. Hatuniye Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Abdülkadir Tutaşı Ortaokulu ile Midyat Konaklama Merkezinde 2,5 ay boyunca devam eden etkinlikte Suriyelilerinde aralarında bulunduğu yaklaşık 65 bin çocuk faydalandı. Binlerce çocuk yüzme öğrenerek ilk defa yüzmenin keyfini yaşadı.
Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Daha fazla yatırım, daha fazla sosyal proje, daha fazla insana dokunmak suretiyle, Mardin’e daha fazla hizmet edeceğiz.” dedi.
Bu yıl ikincisini düzenledikleri Mahalleme Havuz Geldi Projesi’nin ikincisini düzenlediklerine işaret eden Yaman, “Geçen sene ilçelerde de başlattığımız bu projeye bu senede devam ettik. 2,5 ay boyunca değerli yavrularımız mahallelerine gelen havuzlardan yararlandılar. Hem yüzme öğrendiler hem de vakitlerini dolu dolu geçirdiler. Bu kışta buz pateni projemiz devam edecek.” dedi.
Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımız için birçok sosyal projeye imza attık. Çocuklarımızın yüzü gülsün diye bu sosyal projeleri hayata geçirdik. Mardin Büyükşehir Belediyesi artık bütçesini öğrencilere, gençlere, kadınlara, engellilere yani Mardinli hemşehrilerimize harcıyor. Bu şekilde devam edecek” diye belirtti. Binlerce çocuğun yüzme öğrendiğine dikkat çeken Yaman, şöyle devam etti: “Hatuniye Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Abdülkadir Tutaşı Ortaokulu ile Midyat Konaklama Merkezinde 2,5 ay boyunca devam eden yüzme eğitimlerinde, on binlerce çocuğumuz faydalandı. Binlerce çocuğumuz ise yüzme öğrendi. Kimisi ilk defa havuz keyfi yaşadı. Midyat Konaklama Merkezinde bulunan Suriyeli kardeşlerimizde aynı şekilde ilk defa yüzmenin keyfini yaşadı. Bu yavrularımıza bu mutluluğu yaşatmak bizi sevindiriyor. Bu projelerimiz devam edecek.” 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com