www.mardinnethaber.com
Kur’an kursu ile Medreselere et dağıtımı
05.09.2018 12:54 Mardin Nethaber

 

 

 

     Semerkand Vakfı, Mardin merkez ve ilçelerindeki Kur’an kursu ile medreselere kurban eti ve kitap dağıtımı yaptı. Semerkand Mardin Temsilciliği, Beşir Derneği’nin katkılarıyla merkez ve ilçelerdeki 27 medrese ve Kur’an kursuna kurban eti ile Arapça kitap dağıttı. Konuyla ilişkin açıklama yapan Semerkand Vakfı Mardin İl Temsilcisi Dt. Mahmut Özel, “Kardeş kuruluşumuz olan Beşir Derneği ile beraber Mardin ve ilçelerinde bulunan 27 Kur'an kursu ve medreseye 2 bin 550 kilogram kurban eti dağıttık. Aynı zamanda Arapça kitap eksiklikleri vardı, biz de bu eksiklikten yola çıkarak ‘İlme Destek Projesi’ başlattık.

Halidi Eğitim Kurumları ve Haşimi Yayınevi ile yaptığımız protokolün ardından Mardin merkez, Nusaybin, Mazıdağı, Dargeçit, Ömerli ve Kızıltepe'de klasik usulde eğitim veren medreselerimize çoğu ciltli olmak üzere Arapça 2 bin 850 kitap hediye ettik. Böylece Arapça kitap eksikleri giderilmiş oldu. Bu projeyi şuan itibarıyla bitirdik, inşallah ihtiyaca göre yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. 3 yıldır bu hizmetimiz devam etmektedir. Bununla beraber Kur’an kurslarında hizmet veren hocaların da bir araya gelme-sine ve karşılıklı muhabbetle-rine ve tanış-malarına da vesile oldu” dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com