www.mardinnethaber.com
Kızıltepe Belediyesinden çifte açılış
05.09.2018 12:39 Mardin Nethaber

 

 

         Mardin’de Kızıltepe Belediyesi tarafından Dikmen Mahallesinde yapılan Hanımeli Kadın Merkezi ile Belediye bahçesinde yapılan nikâh salonu yapılan duanın ardından kurdeleleri kesilerek açıldı.
Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, Açılışı gerçekleştiren merkezin olanaklarını anlattı.
Odabaş, yaklaşık 21 aydır Belediye Başkan vekilliği görevini yürüttüğünü belirterek, şunları söyledi: “Bu 21 ay boyunca yaptığımız çalışmaların semerelerini çok şükür uzun süredir alıyoruz.
Bugün ilk olarak Dikmen mahallemizde kadın merkezimizin açılışını yaparak başladık. Dikmen mahallemizde kadın merkezimizin açılışını yaptıktan sonra belediye hizmet alanı içerisinde bulunan nikâh salonumuzun açılışı yaptık. Göreve başladığımızdan beri kadın ve gençlik merkezlerine çok önem veriyoruz. Göreve başladığımızda kayyum belediyeler tarafından kadın merkezlerinin kapatıldığı kara propagandası yapılmış olsa da biz geldikten sonra Hanım Eli Kadın Merkezi olmak üzere Mezopotamya Mahallesi’nde açtığımız kadın merkezimiz, Turgut Özal Mahallesi’nde sağlıklı yaşam alanımız ve bugün Dikmen de açtığımız kadın merkezimizle birlikte kadın merkezlerimizin sayısını şükürler olsun ki 4’e çıkardık. Kadın merkezlerimizin tamamı sadece kadınlarımıza yönelik çocuklarımız için içerisinde kreş ve aynı zamanda gençlerimiz içinde bir gençlik merkezi ders çalışabilecekleri kütüphanelerin hepsini tesis ettik.”

Göreve başladıklarında Kızıltepe’nin en büyük eksiklerinden birisinin de nikâh salonu olduğunu söyleyen Odabaş, “Günde 15-20, yılda 2 bine yakın nikahın kıyıldığı bir ilçede ne yazık ki nikah salonu yoktu. Evlenecek çiftçilerimizin mutluluğa atacakları ilk günlerinde nezih bir ortamda nikâhlarının kıyılması en büyük arzumuzdu bugünde ilk çiftimizin nikâhını
salonumuzda kıydık. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.
“10 taziye evi’nin inşaatı hızla devam ediyor”
Odabaş, “Kırsal mahallelerimizde yaptığımız 10 taziye evlerimizin inşaatları hızlı bir şekilde devam ediyor. 30 tane oyun parkımız oyun grubumuz tamamlandı. Aşiti Mahallesi’nde bu sene 15 bin metrekare alanda 2’inci kat asfaltımızı tamamladık. Yine 8 bin metre kare alanda Aşiti mahallemizin karşısında Havalimanı güzergâhında birinci kat asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Kızıltepe Belediyesi çalışmalara hiç ara vermeden devam ediyor. Gençlik merkezlerine devam eden gençlerimizi Kocaeli’ne gönderdik orada bir hafta kampta kalacaklar. Devletin vatandaşın hizmeti için gönderdiği parayı son kuruşuna kadar vatandaşlarımız için harcıyoruz. Bundan emin olsunlar. Bölgede tek olduğuna inandığım Mezopotamya Mahallesi’nde yaptığımız semt pazarımız bu Pazar itibariyle hem esnaflarımızın hem de vatandaşlarımızın hizmetine girdi. Çok modern bir ortamda tüm kolaylık tesisleriyle yeşil alanıyla, parkıyla şükürler olsun ki hizmete girdi. İnşallah 10-15 gün içerisinde Mezopotamya ve Aşiti mahallelerinde hem camii hem taziye evinin inşaatına başlayacağız.”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com