www.mardinnethaber.com
Mardinli Öğrenciler, İç Anadolu Bölgesini geziyor
30.08.2018 18:42 Mardin Nethaber

Artuklu Anadolu imam Hatip Lisesi Proje Okulu öğrencileri İç Anadolu Bölgesinin tarihi ve turistik yerlerini geziyor.

Mardin valiliğin destekleriyle gerçekleşen 5 günlük gezi Konya, Aksaray, Nevşehir ve Niğde illerini kapsıyor. Konya ilinden başlayan gezi Aksaray ve Nevşehir de ki tarihi ve turistik mekânların ziyaretleri ardından Niğde iliyle son bulacak.

Eğitim ve tarih içerikli olan geziye Artuklu Anadolu imam Hatip Lisesi Proje Okulundan 24’ü erkek, 11’i kız olmak üzere toplamda 35 öğrenci katılıyor. Beş günlük gezi kapsamında Konya Mevlana Camii, Meram Bağları, Nevşehir il merkezi, Aksaray il merkezi gezildikten sonra öğrenciler Niğde de bulunan kahraman 15 Temmuz şehidimiz Ömer Halis Demir' in kabrini ziyaret edecek.

İmam Hatip Platformu Başkanı Necmettin Başboğa konuyla ilgili yaptığı açıklamada öğrencilerimizin şanlı tarihlerini, milli ve manevi değerlerini tanımasında katkı yapan bu gibi gezilerin önemli olduğunu söyledi. vurgu yaptı.

Eğitim ve tarih gezilerini oluşumunda desteklerini esirgemeyen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman' a teşekkür eden Başboğa, Bu gibi geziler sayesinde öğrencilerin kapalı ortamlardan, sürekli yaşadıkları çevreden kurtulduklarını, eğlenerek bilgi ve tecrübe sahibi olduklarına dikkat çekti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com