www.mardinnethaber.com
Hafızlar Bayram sevincini erken yaşadı
16.08.2018 18:58 Mardin Nethaber

 

Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulunda hafızlık eğitimi alan öğrencilere bayram hediyesi verildi.

Artuklu Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen programa İmam Hatip Okulları Platformu Mardin İl Koordinatörü Necmeddin Başboğa, Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk, Hafızlık eğitmenleri, öğrenciler ve davetli katıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman tarafında tevdi edilen bayram harçlığını, İmam Hatip Okulları Platformu Mardin İl Koordinatörü Necmeddin Başboğa ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk tarafından öğrencilere takdim edildi.

İmam Hatip Okulları Platformu Mardin İl Koordinatörü Necmeddin Başboğa burada yaptığı açıklamada, “Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulunda hafızlık okuyan öğrenciler burada büyük bir emek harcayarak Kur'an-ı Kerimi ezberliyorlar. Kurban Bayramına yaklaştığımız bu günlerde Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman bu yavrularımızı unutmayarak, onları sevindirmek adına bizleri vekil kıldı. Bizde bugün çocuklarımızın mutluluğunu paylaşmak için buradayız. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun dedi.”

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk ise çocuklarımızın zihinlerine, yüreklerine nakış nakış işlenen Kur'an-ı Kerimi öğrenmenin ve ezberlemenin onurunu ve mutluluğunu hafızların ışıldayan gözlerinden okuyorum. Bu onur ve mutluluğu Allah’ın izniyle ömür boyu yaşayacaklardır. İnşallah burada bu eğitimi alan çocuklarımız geleceğimizin idamesinde büyük katkıları olacaktır.” temennisinde bulundu.

Sultan Abdülhamit Han İmam Hatip Ortaokulunda hafızlık eğitimi alan öğrenciler, bu bayramda kendilerini unutmayan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman’a teşekkür etti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com