www.mardinnethaber.com
Tunceli'de etkisiz hale getirilen 7 teröristten 2'si turuncu listede çıktı
16.08.2018 13:01 Mardin Nethaber

 

 

Tunceli'de dün yapılan iki farklı operasyonda etkisiz hale getirilen 7 teröristten ikisin terör arananlar listesinde 600 bin TL ödüllü turuncu kategoride olan Rezzan Mardin kod adlı Ömer Duran ve Silvan Jindar kod adlı Pınar Yıl-dırım isimli PKK'lı terörist-ler olduğu belirlendi.
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "14 Ağustos 2018 Tarihinde Tunceli-Merkez Kırsalında İl Jandarma Komutanlığı-mızca başlatılan operas-yon kapsamında hava kuvvetleri desteğiyle etkisiz hale getirilen 5 teröristten biri Rezzan Mardin (K) Ömer Duran’ın 600 bin TL ödüllü Terör Arananlar Turuncu Liste-sinde bulunduğu tespit edilmiştir. 14 Ağustos 2018 Tarihinde Tunceli-Merkez Çırtık Deresi Bölgesinde MİT Bölge Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutan-lığımızca müşterek olarak gerçekleştirilen operas-yonda etkisiz hale getiri-len iki kadın teröristten birinin de sözde batı cep-he kadın sorumlusu 600 bin TL ödüllü Terör Ara-nanlar Turuncu Listesinde bulunan Silvan Jindar (K) Pınar Yıldırım olduğu tespit edilmiştir" denildi.
Valilik, terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilme-sine yönelik çalışmaların kararlılıkla sürdürüldüğü-nü kaydetti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
BÖLGE HABERLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com