www.mardinnethaber.com
Altın Gençler Yaz Kuran Kursu sona erdi
15.08.2018 16:20 Mardin Nethaber

 

İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi tarafından düzenlenen Altın Gençler Yaz Kuran Kursu kapanış programı renkli görüntülere sahne oldu.

İlim Yayma Cemiyeti çok amaçlı salonunda yapılan etkinliğe Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi Onursal Başkanı Hakkı Aydın, Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk, İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa ve çok sayıda davetli katıldı.

Gençlerimiz Geleceğimizdir projesi kapsamında bu yıl düzenlenen Altın Gençler Yaz Kuran Kursuna yaklaşık yüz elli öğrenci kayıt yaparak, Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi aldı.

Altın Gençler Yaz Kuran Kursu öğrencilerinden Muhammet Furkan Onal’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlim Yayma Cemiyetini tanıtan sinevizyon gösterimiyle devem etti.

Programın açılışında konuşan İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmeddin Başboğa, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için düzenlediğimiz Altın Gençler Yaz Kuran Kursuna bu yılda büyük bir katılım yapıldığını söyledi.

Konuşmasının devamında Başboğa, “Son yıllarda teknolojide yaşanan gelişmeler ve bu gelişmelerle birlikte özellikle gençler tarafından kullanılan ve bağımlılık haline gelen sosyal medya hesapları geçlerimizi olumsuz yönde etkilemektedir. Cemiyet olarak bizde bir nebze olsun bu gibi olumsuzlukların önüne geçmek için burada geçlerimize Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi vermek istedik. Hatta burada birçok kursiyerimiz Esmaül hünsa’yı ve 40 hadisi ezberledi. Çok şükür bu da bizleri çok mutlu etti. Bu kötü gidişatta kendimize bir hisse çıkararak, geleceğimiz olan gençlerimizin maneviyatına katkı sunacağını düşündüğümüz Altın Gençler Yaz Kuran Kursunu açarak, birçok gencimize Kur’an-ı Kerimi öğrettik.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kursiyer öğrencileri ve eğitmenleri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi, hadis-i şerif, şiir ve ilahiler okunarak; öğrenciler, katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Programın sonunda Esmaül hünsa’yı ve 40 hadisi ezberleyerek dereceye giren öğrencilere hediyeler verilirken, Kur’an-ı Kerim’i hatmeden öğrencilere de sertifikalar verildi. Daha sonra programa katılan öğrencilere ve katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com