www.mardinnethaber.com
Mardinli Kadınlar Bilgisayar Eğitimi Alacak
10.08.2018 17:31 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Dijital Okuryazarlık ve Bilgisayar Eğitimi Projesine bu güne kadar yaklaşık 80 kadın başvurduğu belirtildi.

Yeniyol Arin Kadın Merkezinde yapılan açılış programına Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Yenigün, Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Mehtap Bingül, Microsoft STK ve Program Sorumlusu Mehmet Can Irhan ile RET İnternational Türkiye sorumlusu Zeynep Gündüz katıldı.

Microsoft ve RET İnternational tarafından desteklenen, Dijital Okuryazarlık ve Bilgisayar Eğitimi Projesi kapsamında kadınlar, bilgisayar eğitimi alacak. Yaklaşık 7 ay sürecek kursa şuana kadar 80 kadın kayıt yaptırdı. Dijital Okuryazarlık ve Bilgisayar Eğitimine devam eden kursiyerlere sertifika verilecek.

Mardin valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kadınlara yönelik yaptığımız yeni projelerle çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

Yaman, “Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından bize bu görev tevdi edildikten sonra kadınların belediyemizde ayrı bir yeri olacağını söylemiştik. Bu bağlamda Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığını bünyesinde kurduğumuz MARMEK ile kadınlarımızın ekonomik olarak ayakta durmalarını sağlamak için meslek edindirme kursları açtık.  Bu kurslarda üretilen ürünlerin satışını ‘sayra’ markasıyla ‘amber’ merkezlerimizde vatandaşlarımızın satışına sunuyoruz. Bu kursta kadınlarımıza Word, exel, basit muhasebe gibi dersler, uzman eğitmenler tarafından verilecek. Dönem sonun da ise kursiyerlerimize sertifika verilecek.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com