www.mardinnethaber.com
Mardin Büyükşehir Belediyesinden Gençlere diksiyon eğitimi
10.08.2018 15:55 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi "Yaz Dönemi Kursları"  kapsamında gençler eğitimci Gökhan Gül’ün nezaretinde ‘Diksiyon’ eğitimi alıyor.

15 Temmuz’da başlayan diksiyon eğitim programı haftada üç gün olacak şekilde eğitimler veriliyor. Pazartesi, Çarşamba ve Pazar günlerinde verilen eğitimlere gençler otuzar kişilik guruplar halinde katılıyor. Diksiyon eğitim programına gençler büyük ilgi duyulduğu belirtildi.

Kayıtlardan yaklaşık bir ay geçmesine rağmen gençlerin halen kayıt yapmak istedikleri gözlenirken, bu güne kadar üç yüz gencin diksiyon eğitimine başvurduğu, bu eğitimin Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verildiği ifade edildi.

Ücretsiz diksiyon eğitimi Türkiye de ilk defa Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından veriliyor. Diksiyon eğitimde gençler; etkili ve güzel konuşmanın yaşamımızda ki yeri ve önemini, görgü ve protokol kurallarını, iletişimin hem sözel hem de bedensel öğrenmenin yanı sıra duygu ve düşüncelerini anlaşılır bir biçimde kullanmayı, sözcükleri doğru telaffuz edebilmeyi, Türkçemizi kurallarına uygun, güzel ve düzgün konuşmayı, toplum önünde kendini ifade edebilme ve bu konuda teorik ve pratik bilgileri yerinde ve usulüne uygun bir şekilde kullanabilmeyi öğreniyor.

Bu doğrultuda verilen diksiyon eğitimi ile gençlerin kendilerini çok daha iyi ifade edebilen, birer birey olarak yetişmeleri hedeflenmektedir.

 Haber : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com