www.mardinnethaber.com
Kasimiye Medresesine ücretsiz ulaşım
09.08.2018 16:16 Mardin Nethaber

 

Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistlerin Kasimiye Medresesine ücretsiz ulaşmalarını sağlamak için ring seferi yapan servisler hizmete girdi.

Turizm şehri olan Mardin’i her gün binlerce turist ziyaret ederken, burada bulunan tarihi mekânların ulaşımında kolaylık sağlamak için böyle bir hizmetin kaçınılmaz olduğu belirtildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ücretsiz ring seferlerinden Mardinli vatandaşlarında yararlanacağı ifade edilirken, Mardin’in başlı başına bir şaheser olduğu, bu şehri yakından görmek, tanımak her vatandaşın en doğal hakkı olduğu vurgusu yapıldı.

Mardin’in en önemli tarihi ve turistik mekânlarından biri olan Kasimiye Medresesi şehrin biraz dışında olduğundan, ilimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ve hatta Mardinli vatandaşların bu önemli mekânı rahat bir şekilde ziyaret edebilmeleri için böyle bir hizmete ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. 

Ücretsiz ring seferi yapan servisler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere belirli aralıklarla eski Mardin’de bulunan Cumhuriyet meydanından hareketle, 1. Cadde güzergâhını takip ederek, Kasimiye Medresesine ulaşım sağladıktan sonra tekrar oradan hareketle Cumhuriyet meydanında bulunan son durağında turunu tamamlayacaktır denildi.

Halkın ücretsiz olarak faydalanacağı ring seferleri vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Üstü ve yanları açık olan servisle yapılan ring seferleri sayesinde, Mardin’i daha yakından tanımak ve şehrin tarihi dokusunu yakından görmek için büyük katkısı olduğu belirtildi.

Ücretsiz ring seferleri turizm sezonu boyunca aralıksız devam edeceği bilgisi verildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com