www.mardinnethaber.com
Vanlı Bayanlar Mardin’i gezdi
09.08.2018 15:54 Mardin Nethaber

 

Van İpekyolu Belediyesi tarafından 25 yaş üstü bayanlara yönelik düzenlenen ücretsiz yaz gezi turları kapsamında 50 kişilik kafile Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatını yakaladı.

Bu sabah erken saatlerde Mardin’e ulaşan 50 kişilik gezi turu kafilesi; Mardin Müzesi, Kırklar kilisesi, Mardin’in tarihi sokakları, Zinciriye ve Kasımiye Medreseleri, Mardin Ulu Camii, Midyat Sıla Konağı, tarihi evler ve telkâri atölyelerini gezerek, Mardin’in kadim tarihi hakkında bilgi sahibi oldu.

Üç gün sürecek olan gezi turu kapsamında Mardin dışında bölgede bulunan Şanlıurfa balıklı göl, Hz. İbrahim Mağarası ve Eyyüp  Sabır Makamı, Şanlıurfa Kalesi, Tarihi Çarşı ve Hasankeyf’i gezme imkânı buldu.

Gezi turuna katılarak Mardin’i gezme ve görme imkânı bulan bayanlar, Mardin’e ilk defa geldiklerini belirterek; “Mardin kadim tarihiyle gerçekten bizleri büyüledi. Mardin başlı başına bir açık hava müzesidir. Mardin sokaklarında ve tarihi mekânlarını dolaşırken kendimizi adeta Artuklu döneminde yaşıyormuşuz gibi hissettik. İlk fırsatta Mardin’i mutlaka tekrar ziyaret edeceğiz.” ifadelerini kullandılar.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com