www.mardinnethaber.com
Çocuk ‘Eğlence Parkında’ eğlenecek
08.08.2018 17:56 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, ‘Çocuk Gülerse Şehir Güler’ sloganıyla yaklaşık bir buçuk yıldır başlattığı çalışmalara bir yenisi daha ekledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında kurulan çocuk eğlence parkı sayesinde çocuklar tatilin tadını çıkarırken aileler de çocukların hoş vakit geçirmeleri adına mutluluklarına ortak oluyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda açılan ve bir ay boyunca devam edecek olan ‘Çocuk Eğlence Parkı’ çocukların yanı sıra ailelerini de mutlu etti. Bir ay boyunca hizmet verecek eğlence parkında, 5-14 yaş aralığında ki çocuklar, trambolin, top havuzu, mini golf, şut becerisi, tırmanma duvarı gibi 9 oyun parkurunda gönüllerince eğlenebilecek.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, ‘Çocuk Eğlence Parkı’ ziyaret ederek, bir yandan çocukların mutluluğuna ortak olup onlarla sohbet ederken,  diğer yandan aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Yaman, burada yaptığı açıklamada, bu güne kadar her yaştaki çocuklar için farklı çocuk oyun alanları ve bahçeler kurduklarını söyledi.

Açıklamasının devamında Yaman, “5-14 yaş aralığında ki çocukların tatillerini burada güzel geçirmeleri amacıyla bu alanı oluşturduk. Alan, şehir merkezinde yürüyerek gelinebilecek bir uzaklıkta. Çocuklarımız için güvenli bir alan. Çocuk Eğlence Parkı hava serinleyince başlayacak ve gece yarısına kadar devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür faaliyetleri önemsediklerini söyleyen Yaman, “Mahalleme Havuz Geldi Projesi kapsamında okullarımızın bahçelerinde portatif havuzlar kurduk ve bu çalışma devam ediyor. Kışın da buz pateni getirdik. Şehir merkezine gelemeyen çocuklarımıza da çocuk oyun alanları kuruyoruz. Şuana kadar 250 oyun parkını kırsal mahallemize kurduk. İstek olduğu takdirde servislerimizle, çocuklarımızı buraya getireceğiz.”şeklinde konuştu.

Yaman, çocuklar gülsün istiyoruz. Çünkü çocukların güldüğü bir şehir mutlu ve gülen bir şehirdir. Büyükşehir Belediyesinin ödenekleri artık bu şehrin çocukları, öğrencileri, gençleri, engellileri ve kadınların eğitimleri ve gelişimleri için kullanılacaktır dedi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com