www.mardinnethaber.com
Yakında yıkılacak!
08.08.2018 14:34 Mardin Nethaber

 

 

Mardin’in Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 13 ağustos 2018 tarihinde yapılacak ihale yıkım süreci başlıyor.

PSağlık Bakanlığı olurları ile Hazi-ran-2005 tarihinden itibaren 'Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi' olarak hizmet veren hastane binası, yaklaşık üç yıldan beri atıl durumda çürümeye terk edilmişti.
Üç yıl boyunca kaderine terk edilen hastanenin Mardin Sağlık il Müdürlüğü tarafından 13 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak olan ihalenin ardından yıkımı ve hurda karşılığı enkazının kaldırılması işinden sonra yerine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurulacağı belirtildi.
6 bin 500 metre kare alana sahip olan hastanenin yaklaşık 76 Milyon Türk Lirası tahmi-ni ihale bedeli ile ihaleye çıkıldığı, 13 Ağustos Paza-rtesi günü saat 14.00'da Mardin Sağlık il Müdür-lüğü toplantı salonunda toplanacak komisyon tarafından hastanenin yıkım ihalesi yapılacak.
Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin mevcut binası, sağlık hizmetlerini karşılaya-maması ve binanın depre-me dayanıksız olması nedeniyle yıkılacak olan 'Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi' yerine yeni bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşasına başlanacak denildi.
Bakanlığın yatırım planına alınmasıyla yıkımına başlanacak olan hastanenin yerine yapılacak olan yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi proje çalışmalarına hız verilecek. Yıkılacak olan Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Has-tanesi yerine yapılması planlanan Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gelecek olan hasta ve hasta yakınlarına da rahat bir nefes aldıracağı kaydedildi.
Mardin'de son 15 yılda yapılan 360 milyon 630 bin liralık sağlık yatı-rımlarıyla il dışına hasta sevkleri büyük ölçüde azaldığı, ambulansların vakaya ulaşmasında önemli bir başarı yakalandığı, anne ve bebek ölümlerinde ciddi düşüş yaşandığına da dikkat çekildi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com