www.mardinnethaber.com
Emeklilere Bayram öncesi ikramiye
07.08.2018 16:23 Mardin Nethaber

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, “BAĞKUR ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, emekli sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos’ta bayram ikramiyesi verileceğini söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt, yaptığı yazılı açıklamasında Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da Bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini söyledi.

Açıklamasının devamında Zümrüt, “Bağkur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, emekli sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos’ta Bayram ikramiyesi ödeyeceklerini belirterek, emeklilerimizin bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olacaklarını kaydetti.

Zümrüt, “Emeklilerimizin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına 1.000 (Bin) TL olarak gerçekleştirilmektedir. Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında. İş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında, ikramiye ödemesi yapılmaktadır.”

Açıklamada, Kurban Bayramı için toplam 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine, toplam 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 TL ikramiye olarak ödeneceği bildirildi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com