www.mardinnethaber.com
Dezavantajlı öğrenciler Beyoğlu kampından döndüler
07.08.2018 15:56 Mardin Nethaber

 

15 yıldır devam eden ve her hafta farklı öğrenci gruplarını ağırlayan Beyoğlu Kefken Yaz Kampına konuk olan dezavantajlı öğrenciler burada çeşitli etkinliklerle tatilin tadını çıkardılar.

Artuklu Kaymakamlığı ve Artuklu Belediyesi paydaşlığında Aile Sosyal Destek Birimi (ASDEB) projesi kapsamında Artuklu’da yaşayan dezavantajlı çocukları İstanbul Beyoğlu Belediyesi’ne ait Beyoğlu Kefken Çevre ve Yaz Kampına gönderildi.

Beyoğlu Belediyesi kamp programında öğrenciler bir haftalı kamp sürecinde, tatil yapmakla kalmayıp,  aynı zamanda kültür ve sanat alanında çeşitli eğitim sürecinden geçtiler. Kız ve erkek öğrencilerden oluşan kafileler farklı tarihlerde Beyoğlu Belediyesi kamp programına katılım sağladılar.

Tiyatro, halk dansları, değerler eğitimi, koro, resim,  basketbol, geleneksel çocuk oyunları ve yüzme gibi etkinliklerle, alanında uzman eğitmenler tarafından çalışma imkânına sahip oldular. Öğrenciler bu sayede yeni arkadaşlıklar da edindiler.

Artuklu’da yaşayan dezavantajlı öğrenciler, bir haftalık kampın sonunda düzenlenen yarışmalarda birçok branşta madalya almaya hak kazandılar.

 “ÖĞRENCİLERE İSTANBUL TURU SÜRPRİZİ”

Kamp devam ederken Artuklu’lu kız öğrenciler güzel bir sürprizle karşılaştı. İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın eşi Ferda Demircan ve Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü’nün eşi Gülseren Ünlü, Güneydoğu’dan Beyoğlu Kefken Yaz Kampı’na katılan tek ilçe olan Artuklu’nun öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen Ferda Demircan ve Gülseren Ünlü, birçoğu ilk kez denizi gören ve uçağa binen öğrencilere İstanbul gezisi düzenlenmesi talimatını verdiler. Ertesi gün kamp alanından alınan dezavantajlı kız öğrenciler kendileri için özel olarak düzenlenen boğaz turuna katıldıktan sonra, Minyatür Müzesini, Koç Müzesini ve Galata Kulesini gezdiler.

“KAYMAKAM AMCAMIZA MİNNETTARIZ”

Beyoğlu Belediyesi’nin daveti üzerine Artuklu Belediyesi ve Kaymakamlığı’nın destekleriyle gönderildikleri yaz kampından duydukları memnuniyeti ifade eden dezavantajlı kız öğrenciler, her zaman kendilerini hatırlayan, gerek ziyaretleri, gerekse kendileri için düzenlenen etkinliklerle desteğini hissettiren Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’e minnettar olduklarını ifade ederek, rüya gibi bir tatil geçirdiklerini ve kampta birçok branşta aldıkları eğitimler sayesinde çok şey öğrendiklerini ifade ettiler.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Beyoğlu Kocaeli Kefken Yaz Kampı, yalnızca Beyoğlu’nda ikamet eden öğrencilere yönelik bir yaz kampı olmasına rağmen bizlere kapılarını açtı. 4 yıldır her yaz Artuklu’da yaşayan dezavantajlı gençlerimiz Beyoğlu Belediyesi tarafından bu kampta ağırlanıyor. 4 yıldan beridir her sene öğrencilerimizi bu kampa davet eden ve ağırlayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a ve eşi Ferda Demircan’a, Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü ve eşi Gülseren Ünlü öğrencilerimizle yakından ilgilenerek kendilerine özel gezi turu düzenledikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. 

Öğrencilerimiz mükemmel bir kamp süreci geçirerek, ilçelerine oldukça mutlu döndüler. Kendilerine minnettarız” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com