www.mardinnethaber.com
MBB Gençlik Radyosu gençlerin ilgi odağı oldu
07.08.2018 14:31 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman gençlere önem veren bir anlayışla çalışmalarına devam ettiklerini kaydederken, “Gençlik Merkezi bünyesinde kurduğumuz MBB Gençlik Radyomuz da şehrimizde gençlerimizi anlayan bir yapıda yayınlarını sürdürmektedir” dedi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi genç dostu çalışmalar ile beğeni kazanıyor. Gençlerin daha sosyal ve yaşamaktan mutlu olduğu bir şehirde yaşaması için çaba veren Büyükşehir Belediyesi, bölgenin en büyük gençlik merkezini inşa etmişti. Merkez birçok konuda gençlerin dikkatini çekmekle birlikte sosyal sorumluluk örnekleriyle de takdir kazanıyor. Öte yandan merkez bünyesinde kurulan Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi (MBB) Radyosu da ilgi odağı oldu. Günde yurt içinden ve yurt dışından 5 bin kişiye ulaşan MBB Gençlik Radyosu şimdiden ağırladığı misafirlerle de dikkat çekiyor. Bu bağlamda kısa süre hizmete başlayan radyo Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Numan Kurtulmuş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ünlü sanatçı Ziynet Sali ve Milli Basketçi Birkan Baştürk gibi konukları misafir etti.
Takdir kazanıyor
Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Bu şehirde yaptığımız her çalışma gençlerimizin de mutluluğunu esas alarak yapılmaktadır” ifadesini kullandı. MBB Gençlik Radyosu’nun da gençler tarafından ilgiyle karşılandığını vurgulayan Yaman, “İlimizde birçok projeyle değişimi ve gelişimi yaşatmaktayız. Yaşanabilir marka bir şehir olmak için birçok farklı konuda örnek çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Önem verdiğimiz konuların başında gençlerimiz yer almaktadır. Biz gençlerimiz için tüm imkanlarımızı seferber ediyor ve onların düşlediği projelere yön veriyoruz. Bu konuda örnek nitelikte projelerimizden birisi de 2 bin 700 metrekare alanıyla bölgenin en büyük gençlik merkezidir. Biz merkezimizde önemli çalışmalara imza attık. Cazibe alanı olan merkezimizde kurduğumuz radyomuz da takdir kazanmaktadır” diye konuştu.
Günden güne ilgi artıyor
Yaman, “Radyomuzu kısa bir süre ince yayına açarak hizmete sunduk. Şu an için www.mbbgenclik.com adre-sinden yayın hayatını sürdü-ren radyomuzda kaliteli sunucuları istihdam ettik. Az bir zaman diliminde ise radyomuz beğenileri kazana-rak yolunda ilerledi. Günde 5 bin kişinin dinlediği radyo-muz gurbetçilerimizin de vatan hasretini dindir-mektedir. Ayrıca ilimizin kültürünü tarihini ve değerle-rini de radyomuz aracılığıyla en güzel şekilde tanıtmakta-yız. Diğer taraftan radyomuz başta Cumhurbaş-kanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakan-larımızı sanat ve spor dünyasını ağırladı. Bu özellikleriyle rad-yomuzun gelişimine de-vam edecek” şeklinde konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com