www.mardinnethaber.com
İmar Barışı'na faizli kredi desteği
04.08.2018 16:18 Mardin Nethaber

 

 

3 kamu bankasından İmar Barışı'na yönelik düşük faizli kredi adımı geldi. Pazartesi günü başlayacak olan kampanya kapsamında 3 banka İmar Barışı'ndan yararlanacaklar için kredi faizlerini 100 bin lira üstüne 1.65, 20 bin liraya kadar 1,33, 100 bin liraya kadar olan kısmı için ise 1,48 olarak belirleyecek.
Kamu bankası İmar Barışı'na yönelik düşük faizli kredi kampanyasını başlıyor. Pazartesi günü başlayacak olan kampanya kapsamında en düşük faiz oranı 20 bin liraya kadar olan kısım için yüzde 1,33 olacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın konuya ilişkin açıklaması şöyle;
"8 Haziran 2018 tarihinde başvuru süreci başlayan ve 31 Ekim 2018 tarihinde sona
erecek olan İmar Barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ‘Yapı
Kayıt Belgesi’ alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitmiştir.
Vatandaşlarımızın imar sorunlarının çözülmesi amacıyla hayata
geçirilen İmar Barışı ile imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması sağlanacaktır.
İmar Barışından daha çok vatandaşımızın faydalanmasını sağlamak için bir süredir çalışma yürüten üç kamu Bankamız Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu çalışmasını sonuçlandırmıştır. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com