www.mardinnethaber.com
Hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı
02.08.2018 18:45 Mardin Nethaber

 

Hac farizasını eda etmek üzere bu yıl kurada isimleri çıkan hacı adaylarına Mardin Havalimanında uğurlama töreni düzenlendi.

Mardin Havalimanını dolduran hacı adaylarının kutsal topraklara uğurlanması sırasında duygulu anlar yaşandı. Hac görevini yapmak üzere bu yıl 3 kafile halinde kutsal topraklara gidilecek.

Mardin Havalimanında düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman hacı adaylarıyla yakından ilgilenerek hayır dualarını aldı.

Bu yıl Mardin’den 3 kafile halinde 750 hacı adayı kutsal topraklara gideceğini belirten Yaman, “Geçen sene olduğu gibi bu sene de hacı adaylarının belli olmasının ardından mardinmasa olarak vatandaşları evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını giderdik. Şimdi de dua ederek gönderiyoruz. Eskiden Ankara ya da İstanbul'dan yolcu ediliyorlardı. Geçen seneden beri Mardin havalimanı direk dış hatlara açıldı. Buradan hacı adaylarımızı yolcu ediyoruz. Allah şimdiden kabul etsin” dedi.

Konuşmasının devamında Yaman, “Birinci kafilemizi gece göndermiştik. Şimdi de 170 kişilik ikinci kafilemizi gönderiyoruz. İnşallah böyle güle güle gittikleri gibi Hac farizalarını yerine getirdikten sonra güle güle de gelirler. Allah, şimdiden kabul etsin.”

Hac görevini yapmak için Mardin Havalimanında düzenlenen uğurlama töreninde Mardinmasa ekipleri tarafından kutsal topraklara uğurlanan vatandaşlara ikramlar dağıtıldı.

İl Müftüsü İsmail Çiçek’in yaptığı duanın ardından hacılar adayları kutsal topraklara uğurlandı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com