www.mardinnethaber.com
Artuklu Semt Polikliniği bitme aşamasında
02.08.2018 17:56 Mardin Nethaber

 

Eski Mardin’de yapımı devam eden Artuklu Semt Polikliniği, 13 Ağustos tarihinde tadilatı bitirilerek, İl Sağlık Müdürlüğüne devredileceği belirtildi.

 Artuklu Belediyesi ile Mardin İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile yapılması planlanan “Artuklu Semt Polikliniği ” hizmet binasında çalışmaların sonuna gelindiği kaydedildi.

Daha önce PTT hizmet binası olarak hizmet veren akabinde Telekoma devredilen binanın Artuklu Belediyesi ile Mardin İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Semt Polikliniği hizmet binasına dönüştürülmesine karar verildi.

Diyarbakırkapı mahallesinde yapılması planlanan Semt Polikliniği hizmet binasında çalışmalar hızla devam ediyor. Binanın tadilatı Mayıs-2018’de yüklenici firmaya ihale edilmiş, 90 günlük gibi kısa bir zaman zarfında tadilatı bitirilerek,  13 Ağustos 2018 tarihinde Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne devredileceği belirtildi.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan semt polikliniğinde sağlık alanında birçok branşta hizmet sunacak olan semt polikliniği, eski Mardin’de ikamet eden vatandaşların sağlık alanında rahat bir nefes alacağı ifade edildi.

1. Cadde üzerinde geniş bir alana sahip olan binanın toplamda bin 30 metrekare kapalı alanı ile 3 kattan oluşuyor. Yapılan iç tadilattan sonra binanın birinci ve ikinci katlarında toplamda 16 oda poliklinik hizmetine hazır hale getirildi.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk yaptığı açıklamada, binanın önümüzde ki birkaç gün içerisinde bittirilerek, Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edileceğini söyledi.

Başkan Öztürk, “Mardin İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte güzel bir işbirliği projesine imza attık. Yukarı Mardin’de ikamet eden vatandaşlarımız sağlık alanında sıkıntılar yaşıyordu. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için böyle bir projeyi devreye soktuk.

Öztürk, “Bu konuda özellikle yaşlı, yatağa bağlı ve dezavantajı vatandaşlarımızın talepleri vardı. Bu talepler üzerine kurumlar arası işbirliğine gidilerek, oldukça geniş bir alana sahip olan bu binayı vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmak üzere hazır hale getirdik. Tam bir hastane gibi sağlık hizmeti sunacak olan semt polikliniği tıpkı devlet hastanesinde olduğu gibi, 2. ve 3. Kademe sağlık hizmeti sunacak. Belediyemizin yapmış olduğu bu hizmet aslında devlet hastanemizdeki polikliniklerin önündeki yığılma ve yoğunluklarının da önüne geçmiş olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com