www.mardinnethaber.com
Mardin’de 52 noktada YKS tercih komisyonu kurulacak
01.08.2018 17:18 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü 7-14 Ağustos tarihleri arasında YKS tercih dönemi süresi içerisinde öğrencilerin doğru tercih yapabilmeleri için danışmanlık merkezleri kuracak.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda ve tercih danışmanları eşliğinde merkez ve ilçelerde 41 okul, 11 park, AVM ve meydanlarda olmak üzere toplamda 52 noktada 156 personel ile YKS tercih komisyonu kurulacak. 7-14 Ağustos tarihleri arasında YKS tercih dönemi süresi içerisinde öğrenciler tercihlerini bu komisyonlardan yapabilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı konuyla ilgili yaptığı açıklamada; oluşturulan tercih danışmanlık merkezleri ile öğrencilerin doğru tercih yapabilmeleri için böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Sarı, “Güzel olan öğrencinin seçeceği bölümü kendisinin belirlemesidir. Ancak bu konuda aileden ya da konunun uzmanı kişilerden de yardım alınırsa öğrencinin seçimiyle ilgili gözünden kaçırdığı olumlu ya da olumsuz etkenler daha net görünür hale getirilerek yanlış bir tercih yapılmasının önüne geçilmiş olur. Öğrenci kendini iyi tanımalı, hayattan ne istediğini, hayallerini ve hedeflerini iyi belirlemelidir. Yeteneklerinin, güçlü ve zayıf yönlerinin farkına vararak, ülkemizin istihdam şartlarını da dikkate alarak, bugünün Türkiye’sine ve dünyasına göre değil yarınlara göre bir tercih yapmalıdır” dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com