www.mardinnethaber.com
Yeşilli'de kentsel dönüşüm başladı
01.08.2018 16:49 Mardin Nethaber

 

Mardin’in Yeşilli İlçesinde başlatılan kentsel dönüşüm projesi çalışmaları kapsamında ilk kazma vuruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Yeşilli Belediyesi paydaşlığında uygulamaya konulan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 501 binanın yıkımına başlandı.

Gül ve Tepebaşı mahallelerinde bulunan riskli binaların yıkım çalışmalarını yerinde yerin de izleyen Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, burada yaptığı açıklamada, 400 konut, 70 dükkan, 68 harabe, 2 cami, türbe, Kur’an kursu ve taksi durağı olmak üzere toplam 501 binanın yıkılacağını söyledi.

Demir, “Bu çalışmalar neticesinde çok kısa sürede çarpık kentleşmeden modern kentleşmeye doğru hızla yol alacağız. Dün söylemdi, bugün eylemdeyiz. İnşallah yeni dönüşüm alanlarımızla yaşanır bir ilçe haline geleceğiz. Modern ilçe olma yolunda adım attık.” ifadelerini kullandı.

Hak sahiplerinin mağdur olmaması için gayret gösterdiklerini de belirten Demir, sözlerine şöyle devam etti: “Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak. Vatandaşlarımız daha güzel bir ilçede yaşamı imkanı bulacak. Bütün hak sahipleri ile tek tek görüşüyoruz ve görüşmeye devam edeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının öncülüğünde yaptığımız bu proje, Mardin’de bir ilk olacak. Buranın camisi ve çarşısı, yaşam alanları bile Mardin’in en güzel ilçelerden biri olacak. Çalışmalarımıza peyder pey başlayacağız. Önce boş ve metruk binaları yıkacağız. Bir yandan inşaatımızı yaparken, bir yandan da vatandaşlarımızla görüşmelerimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com