www.mardinnethaber.com
Okul yapımı için arsasını hibe etti
30.07.2018 17:53 Mardin Nethaber

 

Mardinli Hayırsever işadamı Mehmet Besim Tüfekçioğlu, doğup büyüdüğü Mardin’e olan vefa borcunu ödemek için yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik arsayı okul yapımında kullanılmak üzere hibe etti.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan arsanın üzerinde Tüfekçioğlu Seyahatinin kurucusu olan babası Halil Tüfekçioğlu adına 24 derslik ortaokul yapımında kullanılmak üzere Mardin Valiliğine devretti.

Düzenlenen protokol imza programına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Hayırsever işadamı Mehmet Besim Tüfekçioğlu katıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, imza töreninden ardından Mardin’in eğitimine katkıda bulunmak amacıyla bağışta bulunan Mehmet Besim Tüfekçioğlu’a teşekkür etti.

Mardinli Hayırsever işadamı Mehmet Besim Tüfekçioğlu ise , "Bizler sahip olduklarımızın bekçileriyiz. Önemli olan arkamızdan bir hayır dua almaktır. Hz. Ali (r. a) "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" sözünden yola çıkarak böyle bir karar aldık. Bir hayra vesile olduysak ne mutlu bize" diye konuştu.

Akabinde Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Hayırsever işadamı Mehmet Besim Tüfekçioğlu’nu makamında ağırlayarak kendisine bu duyarlı davranışından dolayı plaket takdim etti.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com