www.mardinnethaber.com
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinde,
13.07.2018 14:39 Mardin Nethaber

 

 

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın katılımlarıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Polis Başmüfettişi olarak görev yapan 1’inci sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, Gençlik Merkezinde, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anısına ‘Kelimenin Kalbi’ resim sergisi açtı. Sula, açılıştan sonra çizdiği resimlerin hikayeleri hakkında Yaman’ı bilgilendirdi.
Açılışın ardından, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, Polis Başmüfettişi Emniyet Müdürü Sula, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve beraberindekiler bir süre gençlerle sohbet etti.
Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkizi’nin amacına, vizyonuna ve misyonuna uygun programları hayata geçirdiklerini aktardı.
Sanatçı, şair ve Emniyet Müdürü olan Ahmet Sula’yı gençlerle buluşturduklarını ifade eden Yaman, “ Ahmet Sula Hocamız’ı gençlerle buluşturduk. Gençlerle bir süre sohbet etti. Kendisi emniyet kökenli bir sanatçımız. Bundan dolayı hem mesleki tecrübesini, gençlerin boş vakitlerini nasıl geçireceklerini, kötü alışkınlıklardan uzak durma, uyuşturucu bağımlılığında nasıl uzak dururlar şeklinde konular üzerinde konferans verecekler. Sula, hat sanatı ve resim sanatına ilgisi var. Hat sanatında da çalışmaları var. Bu çalışmaları gençlerle buluşturduk” dedi.
Yaman, şunları söyledi: “Mezopotamya’dan Balkanlara Eğitim Köprüsü” diye bir projemiz var. Bu proje 4 grup şeklinde. Bunun 3 grubunu eğitimden geçirerek Bosna Hersek’e gönderdik. Şimdi ise 4. grubun eğitimleri devam ediyor. Diğer bir proje kapsamında gençlerimizi, 7 ülkeye göndereceğiz. Mardinli gençlerle, dünyanın diğer ülkelerinde ki gençlerle ilişki kurmasını sağlaya-cağız. Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merke-zi’nin hem vizyonunu hem misyonunu dünyaya bakış haline getirdik. Bu şekilde devam edecek.”
Sula, daha sonra Gençlik Merkezi Konferans Salo-nunda gençlerle, söyleşi düzenli.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com