www.mardinnethaber.com
İl Başkanı Eri: 15 Temmuz’u unutmadık unutturmayacağız
13.07.2018 14:15 Mardin Nethaber

 

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimini kınadı.
İl Başkanı Eri açıklamalarında, "15 Temmuz'da yüce milletimiz tarih sayfalarında ki yerini bir kez daha almayı başarmıştır. Yalnız unutulmasın ki bu asil millet haince güzel vatanımıza darbe yapmaya kalkışan bu çeteleri asla unutmayacak ve unutturmayacaktır. 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam iki yıl geçti.
Ama hâlâ hafızalardaki yerini gün gibi koruyor. Çünkü milletimiz biliyorki 15 Temmuz gecesinde kendisine maruz görülmeye çalışılan bu girişim, öyle hafife alınacak, oldu bittiye getirilecek bir durum değildi. Alenen ülkemizi ve milli iradeyi hiçe sayarak organize edilen alçakça bir girişimdir".
Türkiye'nin 16 yıldır başarıdan başarıya ilerlediğini dile getiren İl Başkanı Eri, "AK Parti kurulduğu andan itibaren ülkemiz inanılmaz bir şekilde mesafe kat ederek herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Buda birçok kesimin işine gelmemeye başladı. Çünkü ellerindeki vesayet yok olmaya yüz tuttu. Bu amaçla ülkemizi tekrar köleleştirmeye çalışan iç ve dış mihraklar darbe girişimi dahil her türlü oyunu sergilediler ve sergilemeye devam ediyorlar. Ama unuttukları bir şey vardı, vatanına ve liderine aşık milletimizin imanını ve ferasetini hesaba katamadılar".
İl Başkanı Eri, "Görüldüğü gibi halkımız 24 Haziran seçimlerinde kararını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan ve AK Parti'den yana kullandı. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan'lı AK Parti 16 yıldır dünyaya karşı ezik bir ülkeyi şahlandırdı. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek milletimizin refahı ve kalkınması için,
sayısız icraat ve yenilik gerçekleştirdi. Türkiye her açıdan kendini farklılaştıran bir ülke oldu.
Yenilikler, kalkınmalar, dünya çapında yapmış olduğu yatırımlar, Müslüman ülkeleri ile arasındaki olumlu ilişkiler, güç birlikleri, her türlü terörle yaptığı başarılı mücadeleler ve en önemlisi kendi insanıyla barışık bir potansiyel haline geldi. Bu duygularla 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınıyorum. O gece şehitlik mertebesine ulaşan tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, gazilerimizede acil şifalar diliyorum ".

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com