www.mardinnethaber.com
27. Dönem Mardin Milletvekilleri yemin etti
09.07.2018 13:40 Mardin Nethaber

 

 

24 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerde Meclise girmeye hak kazanan Milletvekilleri için TBMM’de yemin töreni düzenlendi.  İllerin alfabetik sıralamasına göre gerçekleşen yemin töreni, Geçici TBMM Başkanı Durmuş Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından milletvekillerinin yemin töreni başladı.

Seçim kesin sonuçları-nın açıklanmasının ardından toplanan TBMM'de 27. dönem, Deniz Baykal'ın sağlığının elver-memesi nedeniyle ikinci en yaşlı üye İYİ Partili Durmuş Yılmaz'ın geçici başkanlı-ğında açıldı. Milletvekilleri Meclis'in ilk gününde yemini etti. Yemin törenini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da izledi.
27. Dönemde Mardin’den seçilip TBMM’de temsil edecek olan AK Parti’den Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya, HDP’den Mithat Sancar, Peru Dündar, Tuma Çelik ve Ebru Güney yemin ederek yeni görevlerine başladılar.
MİLLETVEKİLLERİNİN ETTİĞİ YEMİN METNİ:
"Devletin varlığı ve bağım-sızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağı-ma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhu-riyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalaca-ğıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com