www.mardinnethaber.com
Ceyda Bölünmez Çankırı, TBMM’ye Kaydını Yaptırdı
07.07.2018 15:44 Mardin Nethaber

 

 

24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, mazbatalarını alan milletvekillerinin Meclisteki kayıt işlemleri devam ediyor. 26. Dönem AK Parti Mardin Milletvekili olan ve 2. Yasama Dönemi’nden itibaren Türkiye Cumhuriye-ti’nin ilk kadın TBMM İdare Amiri olarak görevini sürdüren Ceyda Bölünmez Çankırı, 27. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili olarak maz-batasını almasının ardından TBMM’ye kayıt yaptırdı.
Öğlen saatlerinde eşi Talip Çankırı, oğlu Kaan Çankırı ve kızı Ceyda Çankırı ile TBMM’ye gelen Ceyda Bölünmez Çankırı 27. Dönemde Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel ile birlikte kaydını yaptırdı.
Kayıt işleminin ardından parlamento muhabirleriyle heyecanını paylaşan Ceyda Bölünmez Çankırı “Gönlümüzün başkenti kadim memleketimiz Mardin’i temsil etme şerefine nail olduktan sonra İzmir’i temsil etme gururunu da yaşıyoruz. Heyecanımız ilk günkü gibi devam ediyor. Güçlü Türkiye için yola çıktık. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde mecliste Ege’nin inciri İzmir’i temsil etmek, bu davaya hizmet etmek bizim için onurdur. Şimdi yapacak işimiz çok. Durmak yok, yola devam!” dedi. Sözlerine devam eden Çankırı “AK Parti demokrat ve reformcu bir partidir. Kadın TBMM İdare Amiri olarak ve kadın milletvekili olarak açık yüreklilikle söylüyorum ki kadınlara yönelik sosyal ve siyasal alanda söylemi bir tarafa bırakarak, yaptığımız icraat ve attığımız adımlarla kadınlarımızı daha fazla sahiplenmeye devam edeceğiz.”dedi.
Parlamento muhabirlerine ve TBMM çalışanlarına üzerinde İzmir’in saat kulesi silueti olan torbaların içinde Mardin’in meşhur badem şekerlerinden ikram eden Ceyda Bölünmez Çankırı “Bu paketlerin dışı İzmir, içi Mardin. Mardin’den İzmir’e kurduğumuz gönül köprüsünü simgeliyor” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com