www.mardinnethaber.com
‘Tercih Danışma Merkezleri’ velileri bilgilendiriyor
07.07.2018 15:20 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü,Ortaöğretime geçişte tercih ve yerleştirme süreci içerisinde öğrenci ve velilere rehberlik yapmak amacıyla tüm ilçelerde olmak üzere 87 noktada  tercih komisyonları oluşturarak velileri bilgilendiriyor.

PSarı:’’Tercih Danış-manlığı Merkezle-rimiz hafta sonu da hizmete devam ediyor’’
Ortaöğretime Ge-çiş Merkezi Sınav sonuçlarının açıklanma-sının ardından tercih dönemi 2 Temmuz 2018 itibariyle başladı. 13 Temmuz 2018 tarihine kadar sürecek tercih dönemi için öğrencileri-miz İl Millî Eğitim Müdür-lüğümüzce tüm ilçeleri-mizde oluşturduğumuz 87 Tercih Danışmanlık Merkezinde tercih yapma imkanı buluyor.
İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Müdürlüğümüzce oluştu-rulan Tercih Danışmanlık Merkezlerinde öğrencilerimiz verdiğimiz hizmetlerle ilgili bir açıklama yaptı. Sarı, açıklamasında:’’ Bakanlığımız tarafından bu yıl ilk kez uygulanan Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavı ilimizde sorunsuz bir şekilde uygulandı. Sonuçlar sınavın ardından Bakanlığımızca ivedilikle açıklandı. Sınav sonuçlarının ardından Bakanlığımızca yayımlanan Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu rehberliğinde ilimizdeki tüm ilçelerimizde Müdürlüğümüzce Tercih Danışmanlık Merkezleri kurduk. Alanında uzman Rehber Öğretmenlerimiz, Tercih Danışmanlık Merkezlerimizde öğrencilerimiz ve velilerimizin tüm sorularına cevap veriyorlar. 10 ilçemizin tamamında kurduğumuz 87 Tercih Danışmanlık Merkezimiz hafta sonu da öğrenci ve velilerimizin hizmetlerinde olacaktır. Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavının yapılmasında, öğrencilerimizin tercih sürecine kadar, öğrencilerimizin ve velilerimize yardımcı olmak için mesai mefhumu gütmeden çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm çabamız geleceğimizi teminatı öğrencilerimiz için’’ dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com