www.mardinnethaber.com
Kızıltepe Belediyesi, Gençleri Eğitiyor
06.07.2018 13:04 Mardin Nethaber

 

 

Kızıltepe Belediyesi yaptığı çalışmalarla gençlerin ve çocukların gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Açtığı gençlik merkezleriyle gençlere hem ders çalışma hem de sosyal faaliyetler ortamı sunan Kızıltepe Belediyesi, gençlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Her fırsatta gençler ve çocuklar için yeni projeler hayata geçiren Kızıltepe Belediyesi şimdide gençler ve çocuklar için Mesleki Kütüphane Projesini hayata geçirdi. Bu projeyle gençler ve çocuklar haftada bir gün herhangi bir meslekten biriyle tanıştırılarak, meslekler hakkında bilgi sahibi olabilecek. Böylece akıllarındaki meslekleri çalışan tecrü-beli kişilerden dinleyerek akılarındaki sorulara da cevap bulabilecek.
Kızıltepe Belediyesine bağlı Mezopotamya Kadın Merkezi’nde bu proje kapsamında gençler ve çocuklar ilk olarak grafik ve tasarım mesleği hakkında bilgilendirildi. Grafik tasarımcı ne yapar, nasıl çalışır, çalışma alanları neler, bu bölüme yerleşebilmek için nasıl çalışılmalı gibi konularda gençler bilinçlendirildi. Grafik ve tasarım bölümü hakkında gençlere teorik bilginin yanında uygulamalı olarak da ders verildi.
Grafik ve tasarım hakkında bilgi veren grafik ve tasarımcı, tecrübelerini gençler ve çocuklarla paylaşarak, “Gençlere ve çocuklara hangi mesleği yapabileceğinizi düşünüyorsanız, hangi alanda yeteneğiniz varsa o alana yönelin o alan size başarı getirecektir.” Dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com