www.mardinnethaber.com
Gençler, dünyayı yeniden yorumlayacak
04.07.2018 15:34 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, "Mezopotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projesi" kapsamında 90 öğrenciyi 7 ülkeye gönderecek.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, gençlerin dünyayı tanımlarına yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. "Mezopotamya'dan Balkanlara Eğitim Köprüsü Projesi" kapsamında Bosna Hersek’i gezme, görme ve tanıma fırsatı bulan gençler şimdi ise "Mezopotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projesi" 4 kıtada 7 ülkeyi görme ve yeniden yorumlama imkânı bulacak.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin yürüttüğü ve Kalkınma Bakanlığı GAP İdaresinin desteklediği proje kapsamında 12 hafta boyunca verilecek eğitimlerin ardından 90 öğrenci, Avrupa’da Almanya, Belçika, Hollanda, Afrika’da Fas, Ortadoğu’da Katar, Asya’da ise Rusya ve Malezya’yı görme imkânı bulacak.

Mardin valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, “Mardinli gençlerimizle dünyayı yeniden yorumlama imkânı bulacağız.” dedi.

Yaman, “Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz tarafından bize görev tevdi edildiğinde söylediğimiz bir şey vardı. Büyükşehir Belediyemizin imkânlarını özellikle bu şehrin gençlerine aktaracağımızı söylemiştik ve bu bağlamda projeler geliştirdik. "Mezopotamya'dan Balkanlara Eğitim Köprüsü Projesi" dâhilinde onlarca gencimizi Bosna Hersek’e gönderdik. Buraları gezme, görme ve tanıma imkânı buldu. Ecdadımızın orada ki adaletini gördüler.” dedi.

Şimdi daha kapsamlı bir proje olan "Mezopotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz” projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Yaman, “Bu proje kapsamında başarılı olan gençlerin eğitimler sonunda, Avrupa’dan Almanya, Belçika, Hollanda, Afrika’dan Fas, Ortadoğu’dan Katar, Asya’dan ise Rusya ve Malezya’yı görerek yeniden yorumlama imkânı bulacaklarını söyledi.”

Yaman, şunları söyledi: "Mezopotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projemiz” projemiz kapsamında 300 gencimiz ile eğitimlere başlayacağız. 12 hafta 24 ders üzerinden planlanan proje sonunda, teori eğitimlerini tamamlayan başarılı 90 öğrencimiz ile saha gezilerimiz ekim ayı itibari ile başlayacaktır.”

Proje kayıtları 10 Temmuz günü saat 22.00’ye kadar devam edeceğini, derslerin temmuz ayı sonu itibari ile başlayacağı belirtildi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com