www.mardinnethaber.com
Artuklu Belediyesi, ihtiyaç sahibi Ailelere yardım dağıtıyor
04.07.2018 14:49 Mardin Nethaber

 

 

Artuklu Belediyesi Sosyal Belediyecilik projesi kapsamında vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün talimatıyla Artuklu ilçe sınırlarının geneline yayılan
kapsamlı bir çalışma ile yapılan sosyal incelemelerlei ihtiyaç sahibi vatandaşlara tespit eden belediyeye bağlı ekipler, vatandaşların, farklı başlıklar altında toplanan ihtiyaçlarını not alıyor, ihtiyaçların giderilmesi konusunda talepleri yerine getirmeyi sürdürüyor.
Belediyeye bağlı ekipler, “Sevgi Paketlerinizle Kapınızdayız” sloganından hareketle dezavantajlı ailelere gıda yardımında bulunmaya da devam ediyor.
Belediye bünyesinde oluşturulan ekiplerin bulundukları saha çalışmalarında, hane bazlı hazırladıkları sosyal inceleme raporları ile belediye bünyesinde her hafta düzenlenen Halk Günleri Toplantılarında vatandaşlardan gelen talepleri kayıt altına alıyor.
Ekipler, ihtiyaç sahiplerinden farklı başlıklar altında gelen talepler ile muhtarlardan gelen taleplerin bilgi havuzuna kaydedildiğini, taleplerin ilgili birimlere yönlendirilerek geri çevirmemesine özel gösterildiği kaydedildi.
Yapılan çalışmalar kapsamda Artuklu’ya ilçesine bağlı 27 mahallenin muhtarına ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere gıda paketi teslim edildiğine işaret edildi.
“Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyoruz.”
Konuyla ilgili açıklama yapan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Artuklu İlçesinde yaşayan her ihtiyaç sahibine ulaşılmaya çalıştıklarını ifade ederek “ Bu konu bizim en hassas noktamızdır. Bu nedenle çalışmalarımızı titizlikle yürütüyor, ilçemizin dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret ediyoruz. Sosyal belediyeciliğin temel taşı olduğuna inandığım, yaşlı, dezavantajlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elinin uzatılması kendilerine şefkatle ve sevgiyle muamele edilmesi konusu belediyelerin asli görevi olmalıdır. Bu vatandaşlarımız her koşulda belediyelerinin kendilerini yalnız bırakmayacağını ve yanlarında olduğunu hissetmelidir. Bu konuda mahalle muhtarlarımızın da desteğini alarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Bu kapsamda 27 Mahallemizin muhtarına ulaştırılmak üzere 1205 gıda paketi hazırlandı ve kendilerine teslim edildi.” Dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com