www.mardinnethaber.com
112 Acil Sağlık personelinden örnek davranış
03.07.2018 23:22 Mardin Nethaber

 

112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli mahsur kalan yaralı güvercin yavrusunu kurtararak, yaralarına merhem oldu.

Merkez Artuklu ilçesi Yenişehir mahallesinde bulunan eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi civarında mahsur kalan yaralı güvercin yavrusu Mardin Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli tarafından kurtarıldı.

Mardin Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada müdürlüğümüze bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri personellerinden Abdulaziz Boz Yenişehir mahallesinde bulunan eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi civarında mahsur kalan yaralı güvercin yavrusu kurtararak, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim ettiği belirtildi.

112 Acil Sağlık Hizmetlerinde ambulans şoförlüğünü yapan Abdülaziz Boz yolda yaralı halde bir güvercin bulduğunu, yaralı güvercin yavrusunu olduğu yerden alarak, su ve yem verdikten sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünde görevli veteriner hekimlere teslim ettiğini söyledi.

Lütfen canlılara iyi davranalım.

Ambulans Şoförü Abdülaziz Boz yaptığı açıklamada doğanın vazgeçilmezi olan canlılara iyi davranmamız gerektiğine dikkat çekerek, “Bizim yapacağımız yanlış davranışlarla hayvanlar acı çekmesin. Karıncaları bile ezmeyelim. Yaralı bulduğumuz hayvanları veterinere götürelim. Onların beslenmesi için kapı önlerine su ve besin maddeleri bırakalım. Yapacağınız bu gibi davranışlar size kendinizi iyi hissettirecektir.” ifadelerini kullandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü veterinerleri tarafından tedavisi yapılacak olan güvercin yavrusu daha sonra tekrar doğaya bırakılacağı ifade edildi.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com