www.mardinnethaber.com
Mardin’de AK Parti’nin zafer kutlaması
25.06.2018 03:49 Mardin Nethaber

 

Seçim sonuçlarının yavaş yavaş açıklanmaya başlaması ile birlikte Erdoğan ve AK Parti gönüllüsü Mardinliler, parti binasının önüne akın etmeye başladı.

Ellerinde Türk ve AK Parti bayraklarıyla sokaklara dökülen vatandaşlar artan kalabalığın yanı sıra uzun araç kuyrukları oluşturarak seçim sonuçlarını coşku ile kutladı. Türkiye genelinde sandıktan birinci parti olarak çıkan AK Parti, partililer tarafından görkemli bir zafer kutlaması yapıldı.

Ak Parti binası önünde yapılan zafer kutlamasına Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri, Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hekimoğlu, İl Gençlik Kolları Ahmet Özkan, Artuklu İlçe Başkanı Murat Bayar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir, partililer ve binlerce vatandaş katıldı.

Meclise vize alan Ak Parti Milletvekili adaylarından Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri, Ak Parti Artuklu İlçe Başkanı Murat Bayar yaptıkları konuşmaların ardından halkı selamladılar.

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Şeyhmus Dinçel burada yaptığı konuşmada, “Halkın aşığı, milyonlarca insanın umudu, mazlumların yardımcısı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sevgilileri, hoş geldiniz. Henüz bütün sandıklarımız açılmış değil, ancak Mardin coşturdu ve yine yapacağını yaptı, teşekkür ediyoruz. Bu akşam kazanan Mardinlilerdir, Türki’yedir ve hatta İslam coğrafyasıdır. 2001 yılında prangalardan kurtulmak üzere AK Parti’yi kuran Cumhurbaşkanımız bir yola başladı. Bir sürü hizmet yaptı ancak biz yetmez diyoruz, hep birlikte yola devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasının devamında Dinçel, “Her zaman olduğu gibi muhteşemsiniz. Bizi hiç yalnız bırakmadınız, daima yanımızda oldunuz. Yine hep beraber Demokrasi şenliğinin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerin desteği bizimle beraber olduğu müddetçe her zaman başımız dik, alnımız açık olacaktır. Bize inandınız. Allah sizden razı olsun. İlk defa Türkiye Cumhuriyeti’nde başkan olan Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yaptınız. Hepiniz sağ olun, var olun. Sizlerin sayesinde Cumhur İttifakı kazandı ve öbür bütün bileşenler sona erdi. Sizlerin gayreti ve desteği olmasaydı bizler hiçbir şey yapamazdık. Siz her zaman yanımızdasınız. Hiçbir zaman gülen yüzünüz solmasın.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar tarafından oluşturulan zafer konvoyu Mardin caddelerinde gece geç saatlere kadar turlar atarak, gövde gösterisi yaptılar. Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan üst düzey güvenlik tedbirleri dikkatlerden kaçmadı.


Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com