www.mardinnethaber.com
Dinçel. sanayicinin derdini dinledi
22.06.2018 02:09 Mardin Nethaber

 

 

24 Haziran seçimleri çalışmaları kapsamında Ak Parti Mardin milletvekili Şeyhmus Dinçel ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. 

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Ahmet Kaya, Artuklu ilçe Başkanı Murat Bayar ve Ak Parti teşkilatından oluşan bir heyet Organize Bölge Sanayi (OSB) ziyaret ederek, burada faaliyet gösteren şirket yöneticilerinden OSB hakkında bilgi aldı.

OSB Başkanı Nasır Duyan´ı da makamında ziyaret eden Dinçel, OSB’lerin bir memleketin can damarı olduğunu belirterek, bu gibi üretim yapan yerlere mutlaka sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Birçok fabrika yöneticisinin hazır bulunduğu ziyarette konuşan OSB Başkanı Nasır Duyan ise siyasetçilerin OSB´yi ziyaret etmelerinin kendilerini memnun ettiğini belirterek, “OSB´lere her kesin sahip çıkması gerekir. Herkes OSB’leri kendi malıymış gibi görmesi lazım. OSB’ler bir şehrin lokomotifidir. Burada 170 fabrikadan 140’ı aktiftir. Bu fabrikalarda direk yaklaşık 5 bin çalışanımız var. Biz bütün siyasetçilerimizle aynı mesafedeyiz. Ayrıca şunu unutmayalım; ovamız dünyanın en verimli topraklarına sahiptir. Buralara sahip çıkılması lazımdır.” dedi.

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Dinçel ve beraberindeki heyet, OSB´de bulunan bazı fabrikaları dolaşarak, fabrika sahiplerinden üretilen mallar ve ihracatlar ile ilgili bilgi alıp sorunları yerinde dinledi.

Akabinde Savur ilçesine bağlı Kayatepe muhtarı Adnan Oruç ve mahallenin ileri gelenleriyle bir araya gelen Dinçel, akşam saatlerinde ise dünya evine giren Canan Birol ve Eşref Dağdelen çiftin düğününe katılarak, nikâh şahitliği yaptı. Daha sonra Artuklu SKM tarafından düzenlenen yeni TOKİ mahalle buluşmasına ve İl SKM’de vatandaşlara hitap etti.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com