www.mardinnethaber.com
Erdoğan’dan, Mardin’e müjde üstüne müjde
20.06.2018 21:27 Mardin Nethaber

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mardin'de ki Mitingi’nde halka hitap etti. Erdoğan müjde üstüne müjde verirken Mardin’e şehir hastanesi ve 60 bin metrekarelik bir Millet Bahçesi'ni kazandıracaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere Mardin’e geldi. Erdoğan'ı havalimanında Mardin Valisi Mustafa Yaman ve il protokolü karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişi nedeniyle Mardin'de üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Erdoğan'ın geçiş güzergâhları tamamen trafiğe kapatılırken, yüksek binalara keskin nişancı özel harekât timleri yerleştirildi. Kentin çeşitli noktalarına ve miting alanında Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice “Hoş geldiniz ve “Devam” yazılı pankart asıldı.

Konuşmasına Mardin şarkısını söyleyerek başlayan Erdoğan, " Sizlerin aracılığıyla Mardin'in Cesur Mert Yiğit kadını selamlıyorum ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz Mardinli Gençleri selamlıyorum Profesör Doktor Aziz Sancar hocamız başta olmak üzere yurtdışında ülkemizin gururla temsil eden Mardinli gurbetçilerimizi sizlerin aracılığıyla selamlarımı gönderiyorum. Maşallah bakıyorum Mardin bir başka güzel. Mardin 24 Haziran'da tarih yazmaya hazırlanıyor" dedi.

Mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nusaybin'de TOKİ tarafından yeni yapılan binaların sinevisyonunu göstererek çukur siyaseti sırasında tahrip olan şehirlere değinerek, “Maalesef o dönemde Nusaybin, Derik ve Dargeçit bundan etkilendi. Özellikle Nusaybin’in 6 mahallesinde ciddi tahribatlar oldu. Şimdi tahrip edilen şehirlerimizi yeniden kalkındırıyoruz. Çukur terörünün izlerini silmek için dört koldan çalıştık. Nusaybin’de 6 bin ev zarar hale gelmişti. Çukur terörünün izlerini silmek için 4 koldan çalışmalara başladık. Yıkılan evlerin yerine çok iyisini yapıyoruz. Hiç vakit kaybetmeden evlerini kaybeden vatandaşlarımıza yeni evleri inşa ediyoruz, yakında teslim edeceğiz. Biz yapım ekibiyiz, teröristler yıkım ekibidir.” ifadelerini kullandı.

Kayyum çalışmalarını da anlatan Erdoğan, “Kayyum Büyükşehir belediyesinin devraldığımızda 1 km bile sıcak asflat dökülmemişti. Son bir buçuk yılda Mardin kayyum büyükşehir belediyemiz ve kurumlarımız kanalıyla 1,3 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Kayyum büyükşehir belediyemiz, 650 trilyon lira borçla belediyeyi devraldı, biz hem 1,3 katrilyon liralık yatırım yaptık hem de belediyenin 190 trilyon lira borcunu ödedik.” dedi.

"Nerede terör varsa biz oradayız."

Kandil’e yönelik operasyonu da değinen Erdoğan, “Nerede terör var, nerede Türkiye'ye taciz var, biz oralarda tepelerine bineceğiz. Hem ülkemiz içerisinde hem de sınırlarımız ötesinde yürüttüğümüz bu operasyonlarla Mardinli kardeşlerime yaşattıkları acıların, zulümlerin, yürek sızılarının hesabını teröristlerden misliyle sorduk. Bu süreçte bölücü terör örgütünün bizi çekmek istediği tuzağa da düşmedik. Örgütün sergilediği onca alçaklığa rağmen hukuktan, demokrasiden ve adaletten taviz vermedik.” dedi.

"Erdoğan, 16 yılda Mardin'e 27 katrilyon yatırım"

Mardin'e her alanda yatırımlar yaptıklarını kaydeden Erdoğan, Son 16 yılda Mardin'e 27 katrilyon yatırım yaptıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mardin'e üniversite var mıydı? Mardin'e üniversiteyi biz getirdik. 8000 öğrencimiz burada eğitim görüyor. Sağlıkta, Mardin'e 14 hastane yaptık. Mardin'e toplam 34 sağlık tesisi yaptık. İhtiyaç sahiplerine, engelli ve yaşlılarımıza 3 katrliyon aşkın yardım yaptık. Mardin'in bölünmüş yol uzunluğunu 247 kilometreye çıkardık. Mardin'e demiryolu projesi etüt çalışması devam ediyor. Proje sonunda Mardin'i İstanbul'a bağlıyoruz. Mardin Lojistik Merkezimizin ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Mardin havalimanına 3 milyon kişilik yeni terminal yaparak, havalimanımızı büyüttük. HES projesinde beklenen sona yaklaştık. 2 haftaya kadar su tutma çalışmaları başlayacak. Mardinli çiftçilerimize toplam 2 katrilyon lira tarımsal destek verdiklerini söyledi.

Bay Kemal'in, HDP'nin yaptığı bir yatırım var mı? Yok. Bunlara verilen oy haramdır haramdır diyen Erdoğan, “Mardin turizmi, geçen yıla oranla yüzde 400 artış gösterdi. Yeni oteller açıldı, varsa yine açın. Mardin, turizmin merkezi; burası tarihi, burası medeniyet, burada ne istersen var, yeter ki terör olmasın. İnanın burası turizm noktasında patladı ve patlamaya devam edecek. Bu yılın ilk 5 ayında Mardin'e 1 milyondan fazla günübirlik turist geldi." Bölücü terör örgütü vesayeti kalkınca çarşı pazar yeniden canlandı. Bir de bay Kemal Çiftçiler ağlıyor diyor. Peki bu HDP'nin yaptığı birşey var mı? Bunlara verilen oylar haramdır. Bunlara 24 Haziran'de gerekli cevabı verecek misiniz? ” diye konuştu.

“Mardin'e Millet Bahçesi’ni kazandırıyoruz”

Mardin’e yeni fabrika açacaklarını aktaran Erdoğan, “Bu fabrika 2000 kişiye istihdam sağlayacak ve yılda 40 milyon Euro ihracat yapacak. Size bir müjde daha… Mardin'e 60 bin metrekarelik, bir Millet Bahçesi'ni Mardin'e kazandırıyoruz. Anneler babalar çocuklar Millet Bahçesi'ne gideceksiniz orada yatıp yuvarlanacaksınız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında CHP adayı Muharrem İnce’yi de eleştirerek, şunları söyledi: “Böyle bir Millet Kıraathanesi Mardin'e yakışmaz mı? Ama ben ‘kek’ diyorum Bay Muharrem ‘Keklik’ anlıyor. Bu devlet güçlü, orada gençlerimize bir çay kahve, kek ikram edemeyecek kadar aciz mi bu devlet? Bay Muharrem senin projen var mı? Sen Yalova'da bir dershaneyi bile işletemedin ya? Sen bu ülkeyi nasıl yöneteceksin. Bay Kemal'i zaten SSK'dan tanıyoruz, orayı nasıl batırdığını. O dönemdeki hastaneleri. Ama biz Mardin'e bir şehir hastanesi yapacağız. Siz Bay Muharrem'in ağzından terör örgütleriyle alakalı bir cümle duydunuz mu? FETÖ'yle alakalı tek bir cümle duydunuz mu? Bunların terörle alakalı bir derdi yok. Başörtülü kızlarımızın önünü, Bay Muharrem, Bay Kemal kesti. Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı başörtüsü yasaklasın diye. Geçen gün sürçü lisan etmiş, her gün cumaya gidiyormuş Bay Muharrem. 24 Haziran'da gereken dersi veriyor muyuz? Daha 2 ayda araba su kaynattı. Ya sen Elif'i görsen Mertek zannedersin. Ben size güveniyorum, sizin üzerinden prim yapanlara, dersi sandıkta vereceksiniz."dedi.

Miting sonunda Erdoğan AK Parti Mardin adaylarını tek tek tanıttı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com