www.mardinnethaber.com
Saadet Partisinden Ak Parti’ye Katılım
20.06.2018 17:18 Mardin Nethaber

 

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala Saadet Partisi Artuklu İlçe Kadın Kollarından AK Parti’ye geçiş sağlandı.

Saadet Partisi merkez Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Sultan Sürücü Erbek ve üyeleri, partilerinden istifa ederek AK Parti saflarına katıldı.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezinde düzenlenen programda, AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu ve AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir, Saadet Partisi'nden, AK Partiye geçen Erbek ile üyeler Bahar Adin, Meryem Ünlü ve Tuba Atlı'ya rozet taktı.

AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, programda yaptığı konuşmada, Saadet Partisi merkez Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Sultan Sürücü Erbek ve üyelerine isabetli kararlarından dolayı kendilerini tebrik ederek  hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Konuşmasının devamında Eri, "İnsan bazen yanlış yerde durduğunu birden fark eder. Yanlış trene ve istikamete gittiğini fark eder ve ilk durakta inmeye çalışır. Bu kardeşlerimiz de Saadet Partisi'nin geçmişteki misyonunu bilerek ve o misyonun devam ettiğini zannederek aralarına katıldılar. Ama Saadet Partisi'nin bu seçimdeki tercihinden dolayı, yanlış yerde duruşundan dolayı bu kardeşlerimiz orada kalmayı içlerine sindiremediler. İlk fırsatta ayrılarak aramıza katıldılar. Hoş gelmişler, sefa getirmişler."

Erbek ise mensubu bulunduğu partisinden ekibiyle birlikte bu istifa kararını alarak, AK Parti'ye katılmak istediklerini söyledi.

Saadet Partisi'nin ittifakından rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Erbek, "Yapılan ittifaktan dolayı son derece rahatsız oldum. Aynı safta bulunmak istemedim. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin." ifadelerini kullandı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com