www.mardinnethaber.com
Çocuklara deniz tadında havuz keyfi
18.06.2018 23:32 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından bir buçuk yıl önce çocuklar kategorisinde başlatılan ‘Mahalleme Havuz Geldi Projesi’ kapsamında yürütülen çalışmalar sonucunda bu yıl ikincisi açıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, okulların tatil olması ve çocukların güzel bir yaz mevsimi geçirmeleri için başlattığı çalışmalardan birisi olan “Mahalleme Havuz Geldi Projesi” startını verdi.

Bu kapsamda şehir merkezinde yer alan Hatuniye Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Abdülkadir Tutaşı Ortaokulu’nda kurulan portatif havuzlar, öğrencileri ağırlamaya başladı. 7-13 yaş arasında alınacak çocuklar yaklaşık 2,5 ay boyunca uzman öğretmenler eşliğinde eğitim alacaklar.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Daha fazla yatırım, daha fazla sosyal proje, daha fazla insana ve daha fazla hemşehrimize dokunmak suretiyle, Mardin’e daha fazla hizmet edeceğiz.” dedi.

“Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak bir buçuk yılda ikinci defadır Mahalleme Havuz Geldi Projesi’nin açılışını yapıyoruz” diyen Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği görevle, “Sizin için çalışıyoruz” diyerek Mardin ilimize hizmet etmeye başladık. İlk söylediğimiz şuydu, “Çocuk gülerse şehir güler” sloganıyla ilk başlardaki mesaimizin büyük çoğunluğunu yavrularımıza ayırmıştık. Daha sonra, “Gençlik varsa gelecek var” dedik, gençliğe hizmet yaptık. “Kadınlar mutlu ise şehir mutludur” dedik kadınlarımızı mutlu ettik. Böylece şehirde huzur havası oluştu. İnşallah bunu hep beraber sürdüreceğiz.”

“Bu yıl ikincisini düzenliyoruz”

Bu yıl ikincisini düzenlediklerini kaydeden Yaman, “Geçen sene ilçelerde de başlattığımız bu projeye bu senede devam ediyoruz. Ramazan Bayramından Kurban Bayramına kadar. Yaklaşık 2 aylı süre içerisinde, değerli yavrularımız mahalleye gelen havuzlardan yararlanacaklar. Hem yüzme öğrenecekler hem de vakitlerini güzel geçirecekler. Bu kış buz pateni projemiz oldu, inşallah bu kışın devam edecek.” diye belirtti.

“Daha fazla yatırım, daha fazla sosyal proje”

Yaman, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Mardin Büyükşehir Belediyesi artık bütçesini öğrencilere, gençlere, kadınlara, engellilere yani Mardinli hemşehrilerimize harcıyor. Bu şekilde devam edecek. Daha fazla yatırım, daha fazla sosyal proje, daha fazla insana ve daha fazla hemşehrimize dokunmak suretiyle, Mardin’e daha fazla hizmet edeceğiz.”

Konuşmaların ardından, bu yılki ikincisi düzenlenen, “Mahalleme Havuz Geldi Projesi”nin açılışı yapıldı. Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman ve beraberindekiler daha sonra, çocukların düzenlemiş olduğu sutopu maçını izledi. Çekilen toplu fotoğrafın ardından açılış töreni son buldu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com