www.mardinnethaber.com
Mardin Devlet Hastanesinde Bypass ameliyatı yapılacak
17.06.2018 21:45 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü bir ilke daha imza atarak, Ekim-2018 tarihinden itibaren Mardin Devlet Hastanesinde ilk defa Bypass ameliyatının yapılacağı belirtildi.

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Şeyhmus Dinçel, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz’dan Mardin’de ilk defa Bypass ameliyatının yapılacağı müjdesini aldı.

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Ahmet Kaya’nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Mardin Sağlık İl Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz yaptığı açıklamada; 2015 yılından itibaren yeni hizmet binasına taşınan Mardin Devlet Hastanesinde ilk defa Bypass ameliyatı yapılacağını söyledi.

Mardin’de artan nüfusla birlikte sağlık alanında da bu gibi gelişmelere imza atma mecburiyeti doğduğunu ifade eden Yavuz, “İlimizde Kardiyovasküler (Kalp ve Damar) hastalıkları ölümlerin birinci nedeni olduğunu ve en fazla sevk nedenlerinden biri de yine bu hastalıklardan kaynaklı olduğu bilinmektedir.  Uzun süreden beri yaptığımız çalışmalar sonucunda Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Selim Ünverdi başkanlığında; Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi, Başhekim Yardımcıları ile Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanları tarafından İstanbul bulunan Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerekli incelemeler ve görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler sonucunda Kalp ve Damar Cerrahisi Ünitesinde görev yapacak sağlık personellerimiz İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerekli eğitimlerini alarak, Ekim-2018 tarihinde Mardin Devlet Hastanesinde ilk kez Bypass ameliyatı yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Mardin Devlet Hastanesinde bulunan Anjiyografi Ünitesinde ayda ortalama 350-400 hastaya hizmet verildiğini ifade eden Yavuz, “Hastanemizde Anjiyografi Ünitesi açıldığından beri il dışına sevklerimiz azalmıştır. Ayda ortalama 25-30 hastamızın Bypass ameliyatı olma ihtiyacı doğduğundan, Mardin Devlet hastanesi bünyesinde KVC (Kardiyo Vasküler Cerrahi) Ünitesi açılması planlanmıştır. İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimiyle yapılan çalışmalar sonucunda bu önemli gelişmenin üstesinden geldiklerini söyledi.”

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Şeyhmus Dinçel ise Mardin’de sağlık alanında yapılan bu gelişmelerden dolayı memnuniyetini dile getirerek, İl Sağlık Müdürlüğü teşkilatına ve Mardin halkına hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com