www.mardinnethaber.com
ÖZTÜRK’ÜN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
16.06.2018 01:46 Mardin Nethaber

 

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk’ün Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Öztürk mesajında, “Bir Ramazan Bayramını daha Artuklu’lu hemşerilerimle birlikte huzur ve güven içerisinde karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan ayı her yıl ruhlarımıza güzellik, gönüllerimize zenginlik vermek, iradelerimizi eğitmek ve toplumsal hayata huzur iklimi getirmek üzere gelen kutlu bir misafirdir. İşte bu kutlu misafirin ardından her sene ilahi bir armağan gibi gelen bayramlar ise manevi bir kavuşmadır.

Bayramlar, zamanı başka zaman, cihanı başka cihan eyleyen, mahzun gönüllere sevinç ve müjde tattıran, kardeşlik hukukunu arttıran mukaddes vakitlerdir. Tüm İslam âlemini bir araya getirerek kenetleyen bayramlar, Müslüman kalma bilincimizi diri tutan ve İslam milletlerine tarih sahnesinde süreklilik kazandıran eşsiz zaman dilimleridir.

Bu eşsiz zamanlar dilimlerinde birlik ve dayanışmamızı artırmalı, bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Unutulmamalı ki bayramları bayram yapan onu yaşayan ve yaşatanlardır.

Bu vesileyle tüm İslam âleminin, aziz milletimizin ve Artuklu’lu hemşerilerimin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor, herkes için hayırlara vesile olmasını yürekten temenni ediyorum.” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com