www.mardinnethaber.com
Kösen’den 3 Bin Kişilik İftar Yemeği
14.06.2018 15:42 Mardin Nethaber

 

Ak Parti Genel Merkezi tarafından 27. Dönem Mardin milletvekili adayları listesi açıklandıktan sonra seçim bölgesinde an be an seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Mardin Milletvekili Adayı İbrahim Kösen, yaklaşık 3 bin kişiye iftar yemeği verdi.

Özel bir alışveriş merkezinde düzenlenen iftar yemeği programına AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Ak Parti İlçe Başkanları, AK Parti 27. Dönem Mardin milletvekili adayları STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan AK Parti Mardin Milletvekili Adayı İbrahim Kösen, bu güzel iftar akşamında, bu kardeşlik sofrasında sizlerle birlikte olmaktan çok büyük bir memnuniyet duyduğumu belirterek, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminin önemine vurgu yaptı.

Ramazan ayı Müslümanlar için ayrı bir anlam taşıdığını ifade eden Kösen, “Bu güzel ayda bir yandan ibadetlerimize devam ederken, diğer yandan24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle Mardin’imize yapılması gereken ne varsa yapı yapılacaktır. Öncelikle söz veriyorum ki hemşerilerimiz bizlere ulaşmak için Ankara’ya gelmeyecek. Biz onların ayağına geleceğiz. Bütün öneri, şikâyet ve taleplerinizin yerine getirilmesi için gece gündüz çalışacağız. Sadece seçim döneminde oy istemek için kapınıza gelmeyeceğiz. İl, ilçe, mahalle ve köy temsilcilerimizle, teşkilatımızla, muhtarlarımızla ve kanaat önderlerimizle sürekli temas halinde olacağız. Hastalarımıza ve ihtiyaç sahiplerine biz ulaşacağız. Çünkü biz biliyoruz ki bu kutlu yolda en önemli kural birliktelik ve samimiyettir. Bunun içindir ki sizlerin oylarına talip olurken, aynı zamanda dostluğunuza ve kardeşliğinize de talibiz.” şeklinde konuştu.

Başkanlık sisteminede değinen Kösen, bildiğiniz üzere 24 Hazirandan sonra ülkemiz başkanlık sistemiyle idare edilecek. Ve bu yeni sistemle ülkemiz daha hızlı, daha güçlü ve daha verimli bir şekilde yönetilecektir. Tabi ki 24 Haziranda, ilk turda bu işin mimarı, lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da hepimizin Cumhur Reisi olacaktır.  Bizim burada üzerimize düşen, Cumhurbaşkanımızın alacağı oy kadar partimizin de oy almasını gerektiğini söyledi.

Mardin’den bütün Türkiye’yi kucaklayacağız

Gençlerin sorunlarına da eğileceklerini kaydeden Kösen “Bir genç olarak sürekli gençlerle birlikte olacağız. Onları dinleyeceğiz. Enerjimizi onlarla beraber onlar için harcayacağız. Gençlerimize iş olanakları sağlamak için çalışacağız. Bunun yolu nedir. Bunun yolu Turizmin canlandırılmasıdır. Bunun yolu tarım ve hayvancılığın o eski ihtişamlı günlerine döndürülerek kırsal kalkınmanın gerçekleştirilmesidir. Bunun yolu meslek sahibi, elinde altın bileziği olan gençlerimizin yetişip peşimizden gelmesidir. Bunun yolu sportif faaliyetlere zaman ayıran, sosyal aktiviteler yapmaya zamanı olan, eğitimli ve terbiyeli bir nesil yetiştirmektir. Terörün kucağına oturmayacak, fikri ve vicdanı hür gençlerimiz yetişecek. Biz buna izin vermeyeceğiz. İnsanın işi ve aşı olduktan sonra bütün bu sorunların çok daha rahat çözülebildiğini hep birlikte göreceğiz.” dedi.

Bizim ihalelerle, kadrolarla işimiz yok. 

Bu göreve Allah rızası için talip olduğunu kaydeden Kösen, “Biz Mardin’in sorunlarını çözmek için geliyoruz. Bizim ihalelerle, kadrolarla işimiz yok. Biz bunların önünü kesmek için geliyoruz. Ne olursa olsun insanların hakkını savunacağız. Hakkaniyetli olacağız. Milletimiz için, halkımız için gelen her kuruşun yine milletimize harcanmasının takipçisi olacağız. Mardin’in yerel sorunlarını biz çözeceğiz. Kırsal alanlara gitmeyen hizmetleri biz getireceğiz. Bütün eksiklikleri, aksaklıkları çözmek için çalışacağız. Yollarla, altyapıyla, parklarla, okullarla, sosyal ve kültürel merkezlerle daha önce görülmemiş bir hizmet seferberliği başlatacağız. Çocuklarımızın nefes alacağı, oyun oynayacağı parkları olacak.  Bir sıkıntı mı var, bir eksik mi var, bir problem mi var? Nasıl çözülür diye, ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Asla pes etmeyeceğiz ve hep birlikte başaracağız ve Mardin’de bir ilki gerçekleştireceğiz. Bu kutlu yolda sizlerle birlikte burada olmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğumu tekrar belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com