www.mardinnethaber.com
Günlüoğlu'nun Ramazan Bayramı mesajı
13.06.2018 17:49 Mardin Nethaber

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.  Günlüoğlu yayınladığı mesajında sigara tiryakilerine seslenerek sigarasız bir bayram geçirilmelerini istedi.

Ramazanda farklı bir manevi iklimin yaşandığını ve bu manevi iklimin sigarasız bir yaşama vesile olmasını temenni ederek, bu ayın insanların adeta irade gösterme yarışına girdiği bir dönem olduğunu hatırlattı.

Mesajının devamında Günlüoğlu,“Ramazan ayı bağlamında, gündelik alışkanlıkların dışına çıkma noktasında her birimiz adeta bir imkân buluyoruz. Hazları erteleme, vazgeçme noktasında bir disiplin kazanıyoruz. Çok şükür manevi değerlerine önem veren bir toplumda yaşıyoruz. Dolayısıyla bu idmanı her sene bir kere yapma durumuyla karşı karşıyayız. Normalde alkol kullanan bireylerin dahi, oruç tutan bireylere saygıdan ötürü, bu ay içinde alışkanlıklarını yapmamaya özen gösterdiği bildiğimiz bir gerçektir.”

Günlüoğlu, “”Bu da ayrıca şunu gösteriyor ki yani 17-18 saat gibi aralıklarla bunlara ara verebilen insanlar aslında biraz daha irade gösterseler tütün, alkol gibi zararlı bağımlılıklar konusunda bütün bir yıla yayılacak iradeyi yine gösterebilirler. Dolayısıyla bunu da bir davet olarak burada yapmak istiyorum, 17-18 saat içinde gösterebildiğimiz iradeyi, haydi gelin yıla yayalım. Bunu yapabilecek iradeyi de gösterelim.”

Bu duygu ve düşüncelerle Mardinli hemşerilerimin Ramazan bayramını kutlar, bu bayramın ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ederim ifadeleri kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com