www.mardinnethaber.com
Mavidemir, yapılan çirkin saldırıyı kınadı
13.06.2018 15:42 Mardin Nethaber

 

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekilli seçimi çalışmaları kapsamında Ak Parti Artuklu Gençlik Kolları tarafından merkez Saraçoğlu Mahallesi'nde miting hazırlığı yapılırken bir grup HDP’li tarafından taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırıya uğradı.

Yapılan bu çirkin saldırıdan dolayı AK Parti Artuklu Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir bir kınama mesajı yayınladı. Mavidemir mesajında; Artuklu Kadın Kolları yönetiminde görevli Perihan Sadioğlu arkadaşımız sırtından ve göğsünden aldığı darbelerle fenalaştığını belirterek, bu çirkin saldırıyı nefretle kınadıklarını söyledi.

Mesajının devamında Mavidemir şu ifadelere yer verdi:  “Artuklu Ak Parti mahalle buluşmaları kapsamında Saracoğlu mahallesinde yapmayı planladığımız mahalle buluşması mitingi hazırlığı sırasında HDPL’li bir gurup, ‘Bu mahalle bizim kalemizdir. Burada size toplantı yaptırtmayız’ diyerek taş, sopa ve bıçaklarla saldırarak, aralarında Saraçoğlu Mahalle Başkanımız, Artuklu İlçe yönetim kurulu üyemiz ve orada görevli olan 7-8 arkadaşımızı darp ederek yaradılar. HDP Seçim Bürosundan hareket eden yaklaşık 15-16 kişilik bir gurup ile ara sokaklardan ve civardaki mezarlıkta önceden saklanan 30-40 kişilik bir grup ile birlikte parti bayraklarımızı ve Türk Bayrağını yakarak, arkadaşlarımızın üzerine fırlattıklarını” söyledi.

Mavidemir, Kadın, Çoluk çocuk demeden saldıran gözleri kan bürümüş bu şer odaklarının yaptığı saldırıyı Artuklu Kadın Kolları olarak büyük nefretle kınıyor ve diyoruz ki;  Bizi yıldırılmayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız,  bayrağımızı indiremeyeceksiniz, milletimizi bölemeyeceksiniz,  vatanımıza diz çöktüremeyeceksiniz” diyerek tepki gösterdi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com