www.mardinnethaber.com
Ak Parti Gençlik Kollarına saldırı
13.06.2018 05:37 Mardin Nethaber

 

HDP’li bir gurup, Ak Parti Artuklu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen mahalle buluşması mitingine saldırı düzenlendi. 

Merkez Saracoğlu mahallesinde Ak Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen mahalle buluşması mitingi için hazırlıklar yapılırken yaklaşık 30 kişi olduğu tahmin edilen HDP’li bir gurup tarafından Ak Parti Gençlik Kolları mensubu geçlere taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırı yapıldı. Üç kişinin yalandığı saldırı sırasında Türk Bayrağı da saldırganlar tarafından parçalandığı belirtildi.

Dün saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda Ak Parti Artuklu Gençlik Kollarından üç kişinin yaralandığı bildirildi. Yaralanan üç kişi olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesine sevk edildi.

Ak Parti Gençlik Kolları tarafından mitingin yapılacağı alana Ak parti bayrakları asıldığı sırada arabalarla miting alanına gelen ve yaklaşık 30 kişi oldukları tahmin edilen HDP’li bir gurup, burada bulunan Ak Parti Gençlik Kolları mensubu gençlere taş, sopa ve bıçak kullanarak saldırmaya başladı. Olay, 155 polis imdat hattına bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini gören saldırganlar kaçarak olay yerinden uzaklaştı.

Olayı duyan Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri,  Ak Parti Milletvekili adaylarından Şeyhmus Dinçel, Ahmet Kaya, Artuklu ilçe Başkanı Murat Bayar ve partililer Mardin Devlet Hastanesine gelerek olayla ilgili bilgi aldıktan sonra basın açıklaması yaptı.

Eri, açıklamasında; mahalle buluşmaları kapsamında Ak Parti Artuklu Gençlik kolları ve mahalle teşkilatı üyeleri Saraçoğlu mahallesinde miting hazırlığı içerisindeyken HDP'li bir grup tarafından saldırıya uğradıklarını söyledi.

Açıklamasının devamında Eri, "HDP seçim bürosundan hareket eden giydirilmiş bir seçim propaganda minibüsünden çıkan 15-16 kişi ile ara sokaklardan ve civardaki mezarlıkta önceden saklanan 30-40 kişilik bir grup parti bayraklarımızı ve Türk Bayrağımızı yakmış ve yanar vaziyette arkadaşlarımızın üzerine fırlatmışlardır.” dedi.

Eri, “Artuklu Kadın Kolları yönetimimizden Perihan Saidoglu adlı bir üyemiz de saldırıdan nasibini almış, 4 yaşındaki çocuğunun gözü önünde darp edilmiştir. İki gün önce Kızıltepe Turgut Özal Mahallesi'nde seçim çalışması yapan Kadın Kollarımıza ait bir seçim otobüsü ile Dargeçit Deyvan'da (Sümer) bir seçim otobüsümüz taşlanmıştı. Dün gece de Derik teşkilatımız bir köyde seçim çalışması yaparken taşlı bir saldırıya uğradı, camları kırıldı. Partimize yönelen bu çirkin saldırıları şiddetle kınarken, halkın uyanışından ve Ak Parti'ye yönelmesinden paniğe kapılan ve hırçınlaşan HDP'nin bu kışkırtıcı tavrına rağmen, seçimin selameti ve canımızdan aziz bildiğimiz bu cennet vatanın huzuru için soğukkanlılığımızı sonuna kadar koruyacağımızı da kamuoyuna saygıyla duyururuz." ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com