www.mardinnethaber.com
Ortaköy Mahallesine dev Türk bayrağı
11.06.2018 18:19 Mardin Nethaber

 

Artuklu Belediyesi tarafından Ortaköy Mahallesine 30 Metre yüksekliğinde dev Türk bayrağı dikildi.

Mahalle sakinlerinin talebi üzerine Belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışma sonucunda, bayrağın dikileceği alan hazırlanarak, 30 metre yüksekliğinde dev Türk bayrağı göndere çekildi.

Türk bayrağının dalgalanmasına gururla şahit olduklarını belirten Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, Ortaköy'e dikilen dev bayrağın yıldırımsavar özelliğine sahip olduğunu belirterek, 30 metre yüksekliğinde ki direğin saf çelik, uçak uyarı sistemli ve rüzgâr çarklı özelliği bulunduğunu ayrıca elektrik devresi ve kumanda sistemiyle çalıştığını söyledi.

Ortaköy ile birlikte benzer bir bayrağın Kabala'ya da dikildiğini hatırlatan Öztürk, “Bayrak bir ülkenin bağımsızlığını simgeleyen ve bir ulusun milli değerlerini yansıtan önemli bir simgedir. Bizim insanımız diğer ülkelere nazaran bayraklarına daha çok bağlıdırlar. Nedeni ise ulusumuzun şanlı tarihi, vatan sevgimizin büyüklüğü, aziz şehitlerimize duyduğumuz derin sevgi ve minnettir. Milletimizin bağımsızlığını simgeleyen Şanlı Türk bayrağımızı her fırsatta laik olduğu gibi göklerde dalgalandıracağız. Ortaköy Mahallemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Ortaköy' Mahallesi'nde görsel bir şölen oluşturan dev bayrak mahallenin hemen her yerinden net bir şekilde görüldüğü belirtildi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com