www.mardinnethaber.com
Öztürk; “Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz”
11.06.2018 14:47 Mardin Nethaber

 

 

Öztürk, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan ayının son günlerini idrak etmekteyiz. 11 ayın sultanı rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’in sonuna yaklaştığımız şu günlerde birçok ilahi hikmeti içinde barındıran mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu da hep birlikte yaşıyoruz.
Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nef-retin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeş-liği hâkim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek Kadir gecesini layıkıyla idrak etmeliyiz. Bu duygu ve düşün-celerle, tüm hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz edi-yorum.”dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com