www.mardinnethaber.com
Dinçel'in Kadir Gecesi Mesajı
10.06.2018 16:34 Mardin Nethaber

 

AK Parti Mardin Milletvekili adayı Şeyhmus Dinçel, mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Dinçel yayımladığı mesajında, 11 ayın sultanı olan Ramazan ayından ayrılmanın üzüntüsünü yaşarken, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in inmeye başladığı Kadir Gecesine bir kez daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Dinçel mesajının devamında; “Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Kuran-ı Kerim’de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin hepimize bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

İslâm coğrafyasında yaşanan olaylar bizleri derinden üzmektedir diyen Dinçel, “Özellikle Ramazan ayı boyunca çocuk, kadın, yaşlı demeden kardeşlerimize reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin üzüntüsü yüreğimizi dağlamaktadır. Dünyanın her yerinde zor şartlar altında yaşamlarını idame eden kardeşlerimizin akan kan ve gözyaşlarının durması, huzurlu ve mutlu olabilmeleri için bu mübarek gecede kendilerine bol bol dua etmeliyiz.” dedi.

Dinçel, Kadir Gecesinin önemine de vurgu yaparak, "Hiç şüphesiz, bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi şekilde faydalanılması gerektiğini” söyledi.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mardinli hemşerilerim başta olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemize ve tüm insanlığa iyilik, güzellik ve hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” temennisinde bulundu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com